Так, за словами генпрокурора, перекваліфікація справи залежить від результатів судово-медичної експертизи.
"Якщо судово-медична експертиза підтвердить, що є причинно-наслідковий зв'язок між хімічними опіками і настанням смерті, то це - 115-та (ст. 115 КК України ("умисне вбивство"), - ред.). Якщо інакше - можливо, я допускаю, що буде змінена кваліфікація", - заявив голова ГПУ.
Луценко уточнив, що експертиза відбудеться найближчим часом.
Раніше батько вбитої активістки Віктор Гандзюк повідомив про погрози і тиск у свою адресу.
Нагадаємо, 11 лютого нині усуненому голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не тільки замовив вбивство, але і частково організував його.
4 березня суд відмовився продовжувати арешт Мангера і дозволив зняти з нього електронний браслет. Незважаючи на обіцянки співпрацювати зі слідством, дані після виходу з СІЗО під заставу у 2,5 млн гривень, підозрюваний пізніше відмовився надавати свідчення, зіславшись на ст. 63 Конституції.
За словами генерального прокурора Юрія Луценка, у слідства немає доказів того, що до вбивства активістки причетний ще хтось з посадових осіб, зокрема, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.
Владислава Мангера спочатку називали одним з головних підозрюваних у вбивстві. За словами батька Гандзюк, напад на його доньку замовили сам Мангер і члени "Блоку Петра Порошенка" - Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.
Спочатку партія "Батьківщина" припинила членство Мангера на час розслідування вбивства, а потім вирішила виключити його.
Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".