Справа "вагнерівців": Соколову та Бутусова викликали у ДБР на допит

Поділитися
Справа Журналісти оприлюднили листи від ДБР
"Шукають тих, хто розголосив "секретні відомості".

Українських журналістів Яніну Соколову та Юрія Бутусова викликали на допит у Державне бюро розслідувань по справі "вагнерівців". Про це кожен з них повідомив на своїй сторінці в Фейсбук. 

«Якщо ви думаєте, що це з приводу пошуку імені чиновника, який зірвав спецоперацію по «вагнерівцям», то ви помиляєтеся. Шукають тих, хто розголосив «секретні відомості», — розповіла Яніна Соколова. 

⚡️Мене викликають на допит у ДБР. #Вагнергейт Нє нє, якщо ви думаєте, що це з приводу пошуку імені високопосадовця,...

Опубликовано Yanina Sokolova Понедельник, 28 сентября 2020 г.

Юрій Бутусов, в свою чергу назвав цю ситуацію парадоксальною.

«Виходить парадокс — провал операції є, а розслідують не провал, а витік документів після провалу. Витік документів — злочин, а провал операції - поки ні», — зауважив він.

Получил вызов на допрос в Государственное бюро расследований по делу о возможном разглашении государственной тайны на...

Опубликовано Юрием Бутусовым Понедельник, 28 сентября 2020 г.

У ніч на 29 липня співробітники КДБ Білорусі затримали під Мінськом 32 бойовика російської приватної військової компанії «Вагнера». Ще один чоловік був затриманий на півдні країни. Всі вони брали участь у збройних конфліктах в Сирії, Лівії, більшість - воювали проти української армії в рядах бойовиків «Л-ДНР».

31 липня Офіс генпрокурора направив до Білорусі запит про екстрадицію 28 «вагнерівців», дев'ять з яких виявилися громадянами України.

Однак у серпні в Росію повернули всіх затриманих «вагнерівців», крім одного - громадянина Білорусі.

У МЗС України констатували, що Лукашенко «зробив вибір на користь Росії», використавши найманців як розмінну монету. А в Офісі генпрокурора повідомили, що не отримували з Мінська відповіді на екстрадиційний запит.

При цьому журналіст Юрій Бутусов опублікував інформацію про те, що затримання "вагнерівців" було спецоперацією українських спецслужб, однак її зірвали. За даними ZN.UA, українські спецслужби дійсно проводили цю операцію. Сприяння їм надавали колеги зі США.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував розслідування справи щодо нього за зрив спецоперації щодо вагнерівців. За його словами, на сьогодні чинне процесуальне законодавство надає будь-якій людині механізм внесення в ЄРДР відомостей на основі будь-якої інформації, чим часто користуються політики заради власного піару.

Зазначимо, в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону ексглава Офісу президента України Андрій Богдан розповів про зрив спецоперації з «вагнерівцями» і таємні домовленості Єрмака з Росією.

Водночас за словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, в Україні щодо історії з “вагнерівцями” відкрили три кримінальні справи.

Що ж у цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі