СБУ офіційно підтвердила, що працювала по "вагнерівцям", затриманим в Білорусі

Документ
Поділитися
СБУ офіційно підтвердила, що працювала по
Спецслужба в суді виклала деякі подробиці справи

Служба безпеки України офіційно підтвердила, що прямо перед затриманням бойовиків ПВК «Вагнер» в Білорусі збирала по них докази, хоча раніше спецслужби заперечували підготовку операції.

Про це свідчить рішення Київського апеляційного суду; документи, які є в розпорядженні "Української правди".

Так, суд заочно заарештував "вагнерівців" в кінці липня, але жодне з цих рішень досі не оприлюднено.

Водночас в державному реєстрі з'явилися два рішення з засідань, де адвокати бойовиків намагалися оскаржити арешт. В одному з цих документів містяться деталі справи, які підтверджують, що СБУ працювало над доказами проти "вагнерівців" перед самим їх затриманням в Білорусі.

Це рішення стосується уродженця російського селища Іллінка, у якого є син 2007 року народження. Згідно з документами, які є в розпорядженні УП, такі дані має один з "вагнерівців" Денис Харітонов.

У рішенні йдеться, що підозра чоловікові оголосили 29 липня - в день, коли стало відомо про затримання бойовиків в Білорусі. На наступний день підозрюваного оголосили в міжнародний розшук і заочно заарештували в суді.

При цьому в суді СБУ посилалося на низку доказів, отриманих в період 13-25 липня.

Це, зокрема, повідомлення оперативного підрозділу, датовані 13.07.2020 року та 21.07.2020 року. У цих повідомленнях говорилося, що "починаючи з 2020 року на території Російської Федерації створено незаконне збройне формування".

Крім того, серед доказів є протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем від 24.07.2020 року, а також протокол огляду від 25.07.2020 року. Останній документ, за твердженням СБУ, підтверджує участь Харитонова в бойових діях в Донбасі на стороні терористів «ЛДНР»

Також серед доказів значиться протокол огляду сторінок підозрюваного в соцмережах, проте його дата не вказана.

Крім цього в розпорядженні УП є кілька документів, ймовірно, з матеріалів справи по "вагнерівцях". Один з них називається "Протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем" і датований 24.07.2020 року, як і доказ, на який офіційно посилалося СБУ в суді.

У документі фігурує ім'я слідчого СБУ, який згадується в публічному судовому рішенні. Також на документі є друку Департаменту контррозвідки СБУ. Протокол мав гриф "секретно", проте згодом був розсекречений.

У протоколі йдеться, що слідчий Служби безпеки зняв інформацію по електронній ящика "info@office-rosneft.org", яким користується особа на ім'я "Сергій Петрович".

Співробітник СБУ зробив це, спираючись на доручення від 20 липня і постанову суду від 17 липня.

Раніше російські пропагандистські ЗМІ повідомляли, що бойовиків вербували з пошти "info@office-rosneft.org". Самі "вагнеровци" стверджували, що їх куратор представлявся "Сергієм Петровичем". Це також чутно на записах вербування, оприлюднених раніше українськими ЗМІ.

Відзначимо, що глава ОПУ, коментуючи скандал навколо ситуації з "вагнеровцамі", заявив, що "ця історія придумана від початку і до кінця".

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження по зриву спецоперації спецслужб України щодо виведення бойовиків ПВК «Вагнер» по ст. 328 Кримінального кодексу - "Розголошення державної таємниці".

Також Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Службу безпеки розслідувати можливу державну зраду Єрмака.

Так, суд зобов'язав СБУ відкрити щодо Єрмака провадження за ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство). За словами Ар'єва, справа пов'язана зі «зливом операції по "вагнерівцях».

Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.

СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".

Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.

На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.

На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.

Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.

Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі