У ніч на 13 грудня під час одного з обшуків у справі про вбивство журналіста Павла Шермета поліцейські знайшли розібрану протипіхотну міну МОН-50, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Слідство вважає, що вона належить рок-музиканту і військовослужбовцю Сил спецоперацій Андрію Антоненку, підозрюваному в організації злочину.
"Поки ми чекали адвоката, Антоненко написав братові своєї дружини "терміново йди в квартиру і забери цю зелену штуку". Поки слідчі стояли внизу, брат дружини забрав і виніс з квартири цей предмет. Ми відстежили що відбувалося далі. Було проведено два невідкладних обшуки у двох волонтерів - нічого не було знайдено, і ми просимо вибачення. Але за третьою адресою ми знайшли міну в розібраному стані", - озвучив версію слідства Аваков в ефірі телеканалу "Україна" увечері в п'ятницю, 13 грудня.
Міністр стверджує, що елементи аналогічної міни були виявлені на місці вибуху автомобіля Шеремета, а також використовувалися при замаху на вбивство у Косові Івано-Франківської області. У другому злочині поліція підозрює подружжя Грищенків.
Незадовго до заяви Авакова фотографії міни оприлюднили інтернет-видання "Українська правда" та "Лівий берег" з посиланням на "близьке до слідства джерело". Він повідомив журналістам, що цю міну правоохоронці виявили в офісі на нижньому поверсі будинку, в якому живе Антоненко. Боєприпас направили на експертизу. Зокрема, планується проведення експертизи ДНК і молекулярного аналізу.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.
Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".