Справа Шеремета: Антоненка і Кузьменко залишили в СІЗО

Поділитися
Справа Шеремета: Антоненка і Кузьменко залишили в СІЗО Антоненка і Кузьменко вже більше 200 днів тримають за гратами © Радіо Свобода
Судді відхилили клопотання захисту підозрюваних.

Судді в черговий раз відмовилися звільняти з-під варти військовослужбовця Сил спецоперацій ЗСУ Андрія Антоненка та дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко, яких поліція називає підозрюваними у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

У понеділок, 13 липня, колегія суддів Київського апеляційного суду залишила в силі ухвалу Печерського суду про продовження арешту Антоненко до 23 липня. При цьому судді відмовилися брати до уваги ряд клопотань про готовність взяти підозрюваного на поруки.

Крім того, до суду першої інстанції вже надійшло чергове клопотання прокуратури про продовження терміну утримання Антоненка під вартою, повідомив адвокат Леонід Маслов на своїй сторінці у Facebook.

Цього ж дня Печерський суд відхилив клопотання захисту Кузьменко про пом'якшення обраного їй запобіжного заходу. Відповідну ухвалу винесла суддя Олеся Батрин, передає «Укрінформ». Оскарженню воно не підлягає.

Третій підозрюваній - військовому медику Яні Дугар - суд пом'якшив запобіжний захід. Їй дозволили зняти електронний браслет, а також вільно пересуватися територією України.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

2 липня в поліції заявили, що справа Шеремета готова до скерування до суду для розгляду по суті.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі