Справа "плівок Вовка": у ЦПК вважають, що суддю Антикорупційного суду залякали через ВРП

Поділитися
Справа © facebook.com/Oleg Chernysh
Суддя ВАКС Біцюк нещодавно ухвалив кілька рішень, які вплинули на розслідування справи "плівок Вовка".

Нещодавно ухвалені рішення Вищого антикорупційного суду у справі “плівок Вовка” пов’язані з відкриттям дисциплінарних проваджень проти судді ВАКС Андрія Біцюка, вважає керівник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін. Мова йде про відмову у примусовому приводі очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, а також про відмову продовжити термін досудового розслідування справи. 

За словами Шабуніна, обидва рішення дуже серйозно вдарили по розслідуванню справи, у якій фігурують очільник ОАСК та інші судді Окружного адмінсуду Києва. Напередодні, ВАКС оприлюднив мотиваційні частини вищевказаних рішень. Із них, за словами Шабуніна, випливає, що Біцюк підіграв Павлу Вовку.

Вказано, що відмову у приводі голови ОАСК суддя пояснив тим, що на відео Національного антикорупційного бюро не видно, як Павло Вовк викидає саме повістку в суд. Водночас детективи НАБУ неодноразово повторили це на камеру.

За словами Шабуніна, таке рішення, не лише є дивним, воно створює злочинний прецедент. Він зазначив, що тепер “будь-який фігурант НАБУ буде викидати підозри/повістки, а Біцюк буде це легалізувати”.

“Знаєте, чому Біцюк прийняв ці рішення? Бо Павло Вовк злякав його звільненням через ВРП. Остання дуже вчасно розглядає по Біцюку дисциплінарне провадження. Наголошу, суддя злякався не спаленого будинку чи вибухових пристроїв під батьківськими дверима. Він злякався, холера, звільнення”, - зазначив Шабунін.

Слідчий суддя ВАКС Біцюк (на фото) прийняв два дивні рішення в інтересах голови ОАСК Павла Вовка. Спочатку Біцюк...

Опубліковано Vitaliy Shabunin Вівторок, 12 січня 2021 р.

17 липня минулого року НАБУ повідомило про те, що вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, а також ще дев'яти особам. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році. У будівлі суду в той же день провели обшуки.

3 серпня ВАКС обрав стосовно Зеновія Холоднюку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качур, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко і Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. В ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, бо це буде порушенням їх конституційного права на відпочинок.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової та відмовилася усувати з посад Павла Вовка і ще п'ять суддів ОАСК.

У серпні НАБУ оголосило у розшук сімох фігурантів справи “плівок Вовка”, включно й з головою ОАСК. На початку жовтня Павла Вовка вдруге оголосили у розшук.

У січні 2020 року детективи НАБУ вручили Вовку, який перебував у розшуку, повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється давати свідчення у справі про корупцію в суддівській сфері, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

У липні 2019 року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела низку слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва. Тоді під час обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як "вирішувати питання" з ВККС.

Детальніше про "плівки Вовка" і ОАСК читайте матеріалі Інни Ведерникової "Вовки. Майстер-клас від НАБУ-2" і статті Олександра Лємєнова "Суд, загрозливий Державі" на сайті ZN.UA.

Про те, які пласти топ-корупції можуть бути розкриті справою щодо Окружного адмінсуду Києва читайте у першій частині інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника, з яким для ZN.UA поспілкувалася Інна Ведернікова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі