За шістьох фігурантів справи про заволодіння 20 мільйонами доларів державного банку "Ощадбанк" внесли заставу. Про це повідомляє видання "Українська правда" з посиланням на лист юридичної компанії "EQUITY". Там вказується, що у п'ятницю, 26 жовтня, необхідні суми застав були оплачені.
"Ми очікуємо, що клієнти компанії вийдуть на свободу вже найближчим часом", - йдеться в листі. У той же час, зазначає УП, у листі адвокати заявили, що домоглися зменшення застав шістьом своїм підзахисним.
А саме: керівнику ЗАТ "Креатив", двом працівникам ПАТ "Креатив Груп", колишньому головному бухгалтеру групи компаній "Креатив", колишньому директору ТОВ "ЗМЖ", колишньому акціонеру групи компаній "Креатив" Максиму Березкіну.
За даними видання, мова йде про керівника ЗАТ "Креатив" - Олександра Бойка, двох працівників - Оксану Сікорську та Віталія Пустовіта, колишнього головного бухгалтера Тетяну Слюсаренко, колишнього директора ТОВ "ЗМЖ" Сергія Тимченка.
Нагадаємо, що раніше заступниця голови правління "Ощадбанку" Ірина Земцова, ще одна фігурантка цієї справи, внесла заставу у 7 млн гривень.
Як повідомлялось, 23 жовтня детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десятьом посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. держбанку. Зокрема, серед затриманих син депутата Станіслава Березкіна Максим.
Також САП підготувала та передала в ГПУ подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт депутата Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.
За наслідками розгляду клопотань усім десятьом підозрюваним у справі обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями держбанку, підробили документи, за якими отримали кредит у розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику". Після цього власники "Креативу" вивели гроші на рахунки компаній-"прокладок", зареєстрованих в Белізі та Швейцарії і ними оплатили покупку корпоративних прав компаній, що мають цінне нерухоме майно.