Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закінчили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт щодо 7 осіб, які звинувачуються у незаконному заволодінні майном Національної гвардії України.
Про це повідомляється у вівторок, 2 листопада, на сторінці САП у Facebook.
Серед обвинувачених – колишній народний депутат, колишній командувач Національної гвардії України, топменеджмент найбільшої будівельної компанії України та колишній високопосадовець Збройних сил України. У тому числі Максим Микитась.
Йдеться про розслідування, в якому Нацгвардії завдали 81,6 млн грн збитків. Антикорсуд вже стягнув з колишнього керівника "Укрбуду" та колишнього депутата Микитася заставу у 30 млн грн. Ще 50 млн грн він повернув добровільно.
"Внаслідок укладання та виконання додаткових угод, якими змінено предмет договору в частині нерухомого майна, яке має бути передано Національній гвардії України, Головним управлінням, було втрачено активи на загальну суму 81 млн 635 тисяч 448 грн", - йдеться у повідомленні.
Повідомлення про передачу справи до суду опублікував у своєму Telegram Центр протидії корупції. При цьому в ЦПК уточнили, що "справа, яку розслідує СБУ - самі знаєте, де. Виробництво мали передати до суду у березні, проте цього досі не сталося".
"Детективи НАБУ встановили, що за прикриття схеми з квартирами Микитась із Татаровим пропонували експерту хабар у вигляді паркомісця. Цей епізод генеральний прокурор України "забрала" у НАБУ та САП та передала для розслідування Службі безпеки України", - йдеться у повідомленні ЦПК.
На сьогодні дії осіб кваліфіковані:
- ексдепутату, виконавчому директору та генеральному директору ТОВ «Укрбуд Девелопмент» - ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 369, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28 ч. 3, 4 ст. 358 КК України;
- заступнику генерального директора ТОВ «Укрбуд Девелопмент» з правових питань - ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28 ч. 3, 4 ст. 358 КК України;
- колишньому командувачу Національної гвардії України - ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України;
- начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ - ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України;
- заступнику начальника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління - ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 369 КК України.
Нагадаємо, у грудні Нацполіція оголосила Максиму Микитасю підозру у викраденні людини. Це сталося після того, як він попросив генпрокурора Ірину Венедиктову повернути до Національного антикорбюро справу про махінації "Укрбуду" з квартирами Нацгвардії. У корупційній справі, окрім Микитася, фігурує ще й заступник голови Офісу президента Олег Татаров.
Тоді в НАБУ заявили, що не мають інформації про доказову базу, на підставі якої Микитасю оголосили про підозру. У Бюро також назвали Микитася викривачем корупції та припустили, що на нього можуть тиснути. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що справу про викрадення людини можуть використати, щоб переконати її відмовитися від свідчень.
За даними журналістів, деякі активи компанії "Укрбуд" та її власника Максима Микитася привласнили люди з оточення Олега Татарова до та після його затвердження на посаді у відомстві 5 серпня минулого року. Микитась дав свідчення проти Татарова. За словами ексдепутат, заступник голови ОПУ під час роботи в "Укрбуді" підкупив експерта МВС Костянтина Дубоноса, щоб він фальсифікував експертизу на користь компанії.