Справа Мартиненка: адвокат одного з фігурантів міг принести підроблений договір про правову допомогу

Поділитися
Справа Мартиненка: адвокат одного з фігурантів міг принести підроблений договір про правову допомогу © Андрея Товстыженко, ZN.UA
Судове засідання у справі, де за рік суд не дослідив жодного доказу, вчергове не відбулося.

У вівторок, 28 вересня, знову не відбулося судове засідання у справі Сергія Мартиненка, якого звинувачують в тому, що він разом зі співучасниками організував схеми розкрадання коштів з держпідприємств СхідГЗК і «Енергоатом», повідомили в «Центрі протидії корупції». До суду не з’явився адвокат обвинуваченого Валерія Василькова. При цьому адвокат іншого фігуранта Руслана Журила взагалі міг принести до суду підроблений договір про правову допомогу. 

«28 вересня мало відбутися чергове засідання у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Судовий розгляд вчергове не вдалося зрушити з місця. Сьогодні на засідання не прийшов адвокат обвинуваченого Василькова Валерій Алієв. Його дружина надіслала смс-повідомлення, що в захисника вночі піднявся тиск, тому зараз він перебуває в лікаря», – йдеться у повідомленні ЦПК.

Водночас у «Центрі протидії корупції» повідомили, що адвокат ще одного обвинуваченого Руслана Журила Іван Ангелін передав суддям копію договору про надання правової допомоги. Своєю чергою головуюча суддя Леся Федорак запитала, чому цілий рік Ангелін не повідомляв про те, що має договір із Журилом. На що адвокат відповів, що «відповідало нашим тактичним інтересам у кримінальному провадженні».

«Суд запідозрив, що договір від 20 червня 2020 року може бути підробленим, оскільки 28 липня 2020 року Журило у судовому засіданні заявляв, що не знайомий з Ангеліним і вперше його бачить. Вищий антикорупційний суд звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з проханням притягнути Ангеліна до дисциплінарної відповідальності», – додали в ЦПК. 

З жовтня минулого року деякі адвокати щонайменше вісім разів не з’являлися до суду без поважних на те причин. Однак, звернення до дисциплінарної комісії не дало жодних результатів. За останній рік у справі Мартиненка суд не дослідив жодного доказу. 

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали ексдепутата від фракції "Народний фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки народних депутатів.

Йому, а також Сергію Переломі, Руслану Журило, Олександру Сорокіну, Володимиру Богданцю і Валерію Василькову інкримінують ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.

Детальніше про розгляд провадження у суді читайте у статті Вадима Валько «Чому досі немає вироків у справах Мартиненка, Насірова, Труханова, і як це можна виправити» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі