Спалах коронавірусу в Україні не спричинив зростання числа прихильників вакцинації – соціолог

Поділитися
Спалах коронавірусу в Україні не спричинив зростання числа прихильників вакцинації – соціолог © Depositphots / belchonock
Майже половина українців стабільно проти щеплень від ковід.

Попри зростання захворюваності на коронавірус, відсоток противників вакцинації серед українців залишається стабільно високим - 42% опитаних соціологами Київського міжнародного інституту соціології проти щеплень.

«У дослідженні, яке ми проводили в серпні, 42% населення негативно ставилось до вакцинації. А тоді рівень захворюваності був у вісім разів нижче, ніж зараз. Тоді кожен день виявляли щонайменше 1,5 тисячі нових випадків, водночас сьогодні - близько 12 тисяч. Так ось, за цей час люди набагато більше хворіють, а зараз ті сам 42% проти вакцинації», - зазначив в інтерв'ю «РБК-Україна» директор КМІС Володимир Паніотто.

Третина опитаних не хочуть вакцинуватись, вважаючи COVID-19 «політикою» і вигадкою; на їхню думку, новий коронавірус не відрізняється від інших вірусів.

«Є і раціональні думки: люди не вірять, що за такий короткий час можна зробити безпечну і ефективну вакцину», - зазначив Паніотто.

Соціолог вважає, що у частини прихильників відмови від вакцинації причина такого рішення криється в недовірі до влади: «Ми взагалі живемо в епоху постправди. Інтернет, крім багатьох позитивних моментів, стає майданчиком для різних вірувань - у таємний уряд, у сіонських мудреців».

Нагадаємо, Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, про підписання договору з якою стало відомо 30 грудня. Ідеться про 1 913 316 доз, поставки почнуться упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини - препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань.

Ще 1,2 млн доз Україна отримає в рамках європейської ініціативи COVAX, поставки почнуться у березні.

24 грудня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав Дорожню карту масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Кампанію планують проводити в п'ять етапів, у першу хвилю вакцинують медперсонал стаціонарів для лікування пацієнтів із ковід, військових в зоні ООС на сході країни і літніх людей в інтернатах і будинках для людей похилого віку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі