У період з 2000- го по 2012-й статус учасника бойових дій за "операції в Косово" отримали 385 військовослужбовців МВС, які ніколи не перебували там у якості національного контингенту або персоналу - тобто, не були відправлені туди для участі в миротворчій місії.
Серед них, як стало відомо DT.UA, - міністри МВС Юрій Кравченко , Юрій Смирнов та Микола Білоконь , заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзігун.
А також керівник Центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник Центру громадських зв'язків Апарату Міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону " та багато інших.
"Схема отримання статусу була гранично проста. Два рази на рік керівництво ООН обов'язково проводить так звані медальні паради. Це урочистий захід, на якому члени місії нагороджуються медаллю ООН " На службі миру". На цих заходах повинні бути присутніми керівники підрозділів місії та представники керівників відомств, що відправили свої підрозділи. Таким чином, в МВС формувалася делегація, яка прямувала з одноденним візитом у Косово для підняття бойового духу і нагородження своїх підлеглих", - пише у своїй статті для DT.UA оглядач Максим Шпаченко.
До складу делегації, що затверджується першими особами міністерства, потрапляли генерали , полковники , молодший офіцерський склад і навіть журналісти. Прибувши на один день у Косово, вони брали участь у нагородженні і поверталися до Києва.
А потім ставили свій підпис під типовим рапортом з проханням розглянути питання про визнання його учасником бойових дій "у зв'язку з тим, що такого-то числа я перебував у службовому відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово".
При цьому до рапорту додавалася типова довідка про те, що офіцер такий-то "притягувався до проведення спеціальних операцій по перекриттю контрабандних шляхів провозу вогнепальної зброї та наркотиків на територію Косово і їх вилученню, а також до операцій з конвоювання вибухонебезпечних предметів".
Командир підрозділу І.Касьян, даючи свідчення в прокуратурі, визнав, що ці довідки підписувалися "оскільки було пряма вказівка з міністерства", а готувалися вони "для того, щоб надалі представники МВС на їх підставі отримали статус учасника бойових дій".
І, незважаючи на те, що всі офіцери та цивільні особи, які відвідували заходи в Косово, юридично не могли залучатися до миротворчих операцій, Центральна комісія МВС України з розгляду питань, пов'язаних з визначенням статусу учасника бойових дій, одноголосно голосувала про визнання VIPов української міліції учасниками бойових дій .
Як відомо, власникам цього статусу, за українським законодавством, покладається цілий ряд пільг - від безкоштовних путівок в санаторії до 75-відсоткової знижки на оплату комунальних послуг.
Докладніше читайте у статті Максима Шпаченко "Невідомі герої української історії" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також :
На пільги чорнобильцям з бюджету виділено у 8 разів менше коштів , ніж передбачено законом
Третина "афганців" в Україні - "липові"
Депутати не гребують матеріальною допомогою: з 425 осіб відмовилися лише 19
На Заході дивуються, як при такій корупції в Україні ще є гроші в бюджеті