З 425 депутатів 36 осіб віддали свою матеріальну допомогу на благодійність, а 19 і зовсім відмовилися. Її розмір не уточнюється.
Від матеріальної допомоги відмовилися лише 19 народних депутатів Верховної Ради. Про це повідомила прес-служба Апарату ВР.
"Станом на 16 липня 2013 року, матеріальну допомогу отримали 406 народних депутатів України, з них матеріальну допомогу - 36 народних депутатів України, відповідно до їхніх письмових заяв, були перераховані в благодійний фонд. Від нарахування матеріальної допомоги відмовилися 19 народних депутатів", - йдеться у відповіді на запит.
"Відповідно до частини восьмої статті 20 Закону України "Про статус народного депутата України" кожному народному депутату надається щорічна оплачувана відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати", - уточнили в Апараті ВР.
Одночасно в Апараті парламенту не повідомили про суму матеріальної допомоги, яку отримали депутати, і які з них відмовилися від неї.
Разом з тим, в Апараті повідомили, що заробітна плата народного депутата-члена комітету становить 17 тис. 425 грн.
"У цю суму входить посадовий оклад - 6 тис. 109 грн., надбавка за ранг державного службовця - 160 грн., надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці - у розмірі 100% посадового окладу та надбавки за ранг державного службовця, премія - у розмірі 80% від посадового окладу", - зазначає Апарат ВР і додає, що з 1 вересня 2005 року розмір заробітної плати народного депутата України не змінювався.
Однак, у ВР не повідомили, чи відрізняється зарплата глави комітету Ради від зарплати депутата, який не входить у жоден комітет.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що найбільша місячна зарплата у Верховній Раді у спікера парламенту і вона становить 20 тисяч гривень. Керівники депутатських фракцій і комітетів отримують по 17,5 тисяч на місяць. !zn