6 грудня, у четвер, українці відзначають День Збройних сил України, який був встановлений згідно з Постановою Верховної Ради україни №3528-ХІІ від 19 жовтня 1993 року. У цьому році він відзначається в умовах запровадженого на 30 днів воєнного стану через агресивну поведінку Росії.
Створення української армії почалося з законів "Про Збройні сили України", "Про оборону України", які були прийняті 6 грудня 1991 року; а 13 грудня Рада затвердила Концепцію оборони та будівництва Збройних сил України, які визначили основні принципи та напрямки розвитку українських військ.
Розвалений Радянський Союз залишив Україну із другою по силі армією СНД (перше місце у 1991 році займала Росія, 3-е - Білорусь). У Збройних сил малася стратегічна і тактична ядерна зброя, добре навчені війська, великі військові запаси, стратегічні бомбардувальники, потужний флот, на стапелях добудовувалося кілька кораблів, у тому числі однотипний з російським "Кузнєцовим" важкий авіаносний крейсер.
Однак для ЗСУ почалася "чорна смуга", яка тривала 23 роки, коли українська армія цілеспрямовано знищувалася - по недомислу і в інтересах сусідньої Москви, яку сильна армія України лякала. Кадрових військовослужбовців масово скорочували, або ті самі кидали службу. Озброєння різалося на металобрухт або йшло у треті країни, а гроші за нього липли до рук корупціонерів. Ядерну зброя поділили між собою США і Росія, завдяки Будапештському меморандуму, а недобудований авіаносець за бросові гроші викупив Китай.
Проте з 2014 року почалася нова сторінка в історії ЗСУ. Незважаючи на тотальну розруху в армії, корупцію, відверту зраду і саботаж, ціною великої крові армії вдалося не допустити розповзання "російського світу" по Україні, зупинити і відкинути агресора.
ЗСУ зразка 2018 року - вже не ті, що зразка 2014 року. З відновленої обороноздатністю, резервом підготовлених воїнів, забезпечені новим озброєнням, українські військові стоять на сторожі меж країни, готові відбити натиск ворога, у першу чергу - Москви та її поплічників.
До дня Збройних сил України Міністерство оборони оприлюднило роліки з привітаннями до українських воїнів.
Військово-Повітряні сили:
Сухопутні війська:
Десантно-штурмові війська:
Військово-морські сили:
Сили Спеціальних операцій:
26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності 28 листопада.
Про підґрунтя введення ВС читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".