Собор Святої Софії в Києві не розглядають як об'єкт постійно діючої церкви. Про це сьогодні заявив журналістам міністр культури України Євген Нищук, відповідаючи на питання про те, чи стане Софійський собор головним храмом єдиної помісної православної церкви.
"Софія Київська – це як другий Єрусалим... Софія не планується для постійного богослужіння. Тепла Софія (Мала Софія, – ред.), там йдуть богослужіння. Ми не говоримо сьогодні про Софію як об'єкт постійно діючої церкви", - сказав міністр.
Він також зазначив, що "ніхто нікого виселяти не буде" з Києво-Печерської лаври після Об'єднавчого Собору, який повинен відбутися 15 грудня.
"Але ми сподіваємося, що головні святині України – Лаври, яких є три і в Херсонесі – четверта, що вони будуть молитися за українське воїнство, за український народ, за українську владу і за українську людину", - сказав Нищук.
Раніше президент Петро Порошенко повідомив про те, що Об'єднавчий Собор по створенню Православної церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії у Києві.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Синод визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.
Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".