Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Донбасі протягом 7 травня зафіксувала понад 700 порушень режиму припинення вогню. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ від 8 травня.
Так, у Донецькій області спостерігачі зафіксували 663 порушення режиму припинення вогню, з них 104 вибухи. Вказано, що за попередній звітний період СММ ОБСЄ зафіксувала 160 таких порушень. Водночас у Луганській області зафіксовано 144 порушення режиму припинення вогню, зокрема сім вибухів.
“Більшість цих порушень, за оцінкою, пов’язані з навчаннями з бойовою стрільбою в зоні безпеки. За попередній звітний період у цій області зафіксовано 27 порушень режиму припинення вогню”, - зазначили у звіті.
Моніторингова місія продовжила моніторити ділянки розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського. Також СММ ОБСЄ зафіксувала порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення в районі Петрівського.
“Місія сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання для уможливлення техобслуговування та забезпечення функціонування життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури”, - вказано у звіті.
СММ ОБСЄ продовжила спостерігати за ситуацією з цивільним населенням, зокрема на чотирьох КПВВ, а також на п'яти відповідних блокпостах незаконних збройних формувань у Донецькій та Луганській областях. При цьому свободу пересування спостережної місії окупанти обмежували. БПЛА СММ вкотре неодноразово зазнавали впливу перешкод сигналу GPS.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
Багато експертів сходяться на думці, що зараз перед Україною відчинене вікно можливостей. І за цей короткий період потрібно домагатися не зустрічі Зеленського з Путіним - максимум дипломатичних зусиль необхідно кинути на американський напрямок - поки у Вашингтоні нова адміністрація тільки думає над своїми стратегіями щодо Росії і України, поки тільки готується зустріч Байдена і Путіна. Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної “Неформат”.