Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в період з вечора 23 до вечора 25 квітня зафіксувала 382 порушення режиму припинення вогню в Донецькій області і дев'ять - в Луганській. Про це йдеться в щоденному звіті № 95/2021.
"У період з вечора 23-го до вечора 25 квітня в Донецькій області СММ зафіксувала 382 порушення режиму припинення вогню, включаючи 297 вибухи невизначеного походження", - повідомляється в звіті.
При цьому більшість порушень відбулися в районах на південний схід від Авдіївки (підконтрольна уряду, 17 км на північ від Донецька) і на захід від Донецька.
Крім того, вранці і увечері 24 квітня порушення "тиші" фіксувалися на захід від Горлівки (непідконтрольна уряду, 39 км на північний схід від Донецька), а ввечері 23-го та 24 квітня - на північ від н. п. Широкино (підконтрольний уряду, 100 км на південь від Донецька).
У Луганській області СММ зафіксувала дев'ять порушень режиму припинення вогню, в тому числі два вибухи невизначеного походження. Більшість порушень відбулися недалеко від Станиці Луганської (підконтрольна уряду, 16 км на північний схід від Луганська).
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули 42 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.