Слідство у справі про збитий МН17 призупинили

Поділитися
Слідство у справі про збитий МН17 призупинили © worldweapon.ru
Однак уже є докази про роль у трагедії безпосередньо Путіна. 

Спільна слідча група з розслідування обставин авіакатастрофи в небі над українським Донбасом авіалайнера Малайзійських авіаліній рейсу МН17 17 липня 2014 року заявила про призупинення розслідування.

«Розслідування зараз досягло своєї межі. Все було вичерпано. Тому розслідування призупинено. Наразі встановлених фактів не достатні для переслідування нових підозрюваних», - заявила заступник генерального прокурора Нідерландів Дігна ван Бутзелар на прес-конференції в середу в Гаазі.

За її словами, було проведено вичерпне розслідування щодо членів екіпажу «Бук», їх командування та відповідальних за постачання цієї російської системи озброєння.

«Ми оприлюднимо встановлені слідством факти, що стосуються екіпажу "Бука", їх командування та тих, хто відповідальний за надання установки. Ми не можемо оприлюднити всі факти, оскільки може бути можливість для подальшого розслідування та майбутнього переслідування. Ми не назвемо імен, крім публічних осіб, або якщо імена були вже оприлюднені. Усі вони невинні доти, доки суд не встановить протилежне», - зазначила Ван Бутзелар.

За даними слідчих, президент Росії Владімір Путін схвалив рішення поставити сепаратистам важке озброєння, таке як "Бук", яким згодом було збито літак Малазійських авіаліній рейсу МН17 у 2014 році, і для цієї заяви «є вагомі докази».

«Перехоплені розмови говорять про те, що рішення надати сепаратистам військову підтримку належить Путіну. Є також інформація, яка показує, що запит сепаратистів на постачання важкої протиповітряної системи було передано Путіну, і запит був задоволений. Інші ресурси також вказують на те, що президент був особисто залучений до конфлікту на сході України», - заявили слідчі на прес-конференції.

Нагадаємо, у листопаді також було винесено вирок у кримінальному розслідуванні щодо рейсу МН17. Суд у Гаазі визнав, що Літак MH17 Малайзійських авіаліній був збитий у небі над Донбасом ракетою із російської ЗРК «Бук», запущеною з боку Першотравневого, яке на той час контролювали підзвітні Росії сепаратисти. Винними у катастрофі суд визнав співробітників ГРУ РФ Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сєргєя Дубинського та українського колаборанта Леоніда Харченка. Усіх трьох заочно засудили до довічного ув'язнення. Ще одного обвинуваченого, Олєга Пулатова, суд виправдав.

Кремль назвав це рішення назвали «політичним замовленням» та відмовився його визнати.

Справа МН17 стала показовою для європейців. Жахлива трагедія продемонструвала, що немає чужої війни. Але чи дочекаються компенсацій родини загиблих? Пояснює експерт з міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов у статті «Вирок у справі MH17: три висновки про те, чому це важливо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі