Скіфське золото: Україна в суді виступила проти передачі артефактів Росії

Поділитися
Скіфське золото: Україна в суді виступила проти передачі артефактів Росії © podrobnosti.ua
Фоменко назвала російські музеї "злодіями".

Україна виступає проти незаконної передачі "скіфського золота" в Росію, заявляють в Міністерстві культури та інформаційної політики. Сьогодні заступниця міністра Світлана Фоменко бере участь в засіданні Апеляційного суду Амстердама за позовом держави Україна до музею Аллард Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету.

"Під час свого виступу заступниця Міністра сказала: «Україна виступає проти незаконної передачі права власності на артефакти української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» до Російської Федерації, російським установам, прихованим під назвою так званих «кримських музеїв», які існують лише в рамках судових справ", - розповіли в Мінкультури в четвер.

Фоменко назвала російські музеї "злодіями".

"Нам відомі численні факти незаконного вивезення українських культурних цінностей з території Криму. Наприклад, вивезено безцінні шедеври Івана Айвазовського. Нам відомо про факти пошкодження, знищення об’єктів культурної спадщини, факти незаконних археологічних розкопок та присвоєння знайдених цінностей. Це стосується пам’ятки світової спадщини ЮНЕСКО стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори, що страждають від непрофесійного управління та проведення незаконних реконструкцій. Ханський палац у Бахчисараї, який внесено Україною до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури – майже знищено", - заявили в міністерстві.

"Зараз Крим – це місце, де культурні цінності не охороняються та не зберігаються для майбутніх поколінь", - додала вона.

Прийняття рішення про направлення артефактів, що належать українському народові, з української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» до Криму зараз, коли він знаходиться під контролем Російської Федерації, незаконне і призведе до втрати культурної спадщини України та стане визнанням спроби анексії Криму та міста Севастополя, додала Світлана Фоменко.

Торік українська сторона  домоглася відводу судді Дуко Ораньє, що розглядав справу про скіфське золото, оскільки були сумніви в його об'єктивності та незаангажованості.

Зараз на території Королівства Нідерланди знаходиться понад 565 предметів з Музейного фонду України. В основному це археологічні знахідки. Страхова вартість колекції - 10 мільйонів євро.

У грудні 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на "скіфське золото", в Інтерпол направили документи для оголошення арештованого майна в міжнародний розшук.

11 березня 2019 року розпочалися слухання справи щодо повернення в Україну "скіфського золота" в Апеляційному суді Амстердама.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі