"Схеми": Заступник секретаря РНБО Демченко у 2010 році лобіював "харківські угоди"

Відео
Поділитися
Фото: Інтерфакс-Україна
Він переконував депутатів підтримати законопроект щодо ратифікації угоди.

Перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко у 2010 році лобіював "харківські угоди", згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму.

Про це повідомляє проект "Схеми".

Журналісти в архіві Верховної Ради знайшли та вивчили стенограму закритого засідання парламентського комітету з безпеки за 26 квітня 2010 року, члени якого вирішували, чи рекомендувати депутатам ратифікувати "харківські угоди". Учасником цього засідання був, у тому числі Руслан Демченко, який був присутнім на ньому як заступник міністра закордонних справ України.

У стенограмі зазначено, що Демченко переконував депутатів підтримати розгляд законопроєкту про ратифікацію угоди у сесійній залі, аргументувавши це високими цінами на російський газ для України.

"У цій ситуації, звісно, не залишається іншого виходу, як піти з російською стороною на переговори щодо коригування ціни на газ, і домовленостей, і компромісу", – сказав він тоді.

При цьому Демченко стверджував, що "харківські угоди" та флот РФ у Криму гарантують стабільність розвитку України.

"Чорноморський флот Російської Федерації не стане причиною для активізації терористичної діяльності в регіоні або нестабільності в Криму. Обидві сторони пов'язані між собою серйозними зобов'язаннями. Обидві сторони зацікавлені у стабільній ситуації, як у двосторонніх відносинах, так і навколо флоту (...). мають намір докласти зусиль для того, щоб чинне перебування російського Чорноморського флоту Російської Федерації на території України сприяло зміцненню загальноєвропейської та регіональної безпеки» – наголошував дипломат.

Уточнюється, що члени комітету ВР з нацбезпеки розділилися у своїй думці: сім депутатів проголосували "за" та 7 – "проти". За підсумками засідання Комітет рекомендував розгляд законопроєкту про ратифікацію у сесійній залі.

27 квітня 2010 року депутати більшістю проголосували за ратифікацію угод.

Обставини підготовки та ратифікації "харківських угод" на предмет державної зради наразі перевіряє СБУ.

Нагадаємо, Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації "Харківських угод" та перевірить усіх 236 депутатів, які їх підтримали, заявив 11 березня під час брифінгу після засідання РНБО секретар відомства Олексій Данилов.

"Харківські угоди" були підписані 21 квітня 2010 року тодішніми президентами України та Росії Віктором Януковичем та Дмітрієм Медведєвим. З українського боку головним ідеологом їх ув'язнення був тодішній перший віце-прем'єр Андрій Клюєв за підтримки секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової, яка дісталася Віктору Януковичу у спадок від Віктора Ющенка і, зрозуміло, прем'єра Миколи Азарова. Зовнішньополітичний напрямок в адміністрації президента Януковича тоді курирував Андрій Гончарук, а Міністерство закордонних справ очолював Костянтин Грищенко.

У далекому 2010 році "Дзеркало тижня" розібрало "по кісточках" "Харківські угоди". Хто хоче згадати, що і як це було, можуть перечитати статтю "Ми самі відчинили ворота, ми самі...".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі