Система охорони здоров'я України не наблизиться до колапсу при щоденному кількості більш ніж 24 тисячі нових захворювань на коронавірус в добу.
Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі програми "Свобода слова", передає «Українська правда».
"З цифрами 24 тисячі (заражень на добу - ред.) і трохи більше ми проходимо без загальнодержавного карантину. Система охорони здоров'я зараз не така, як була в березні 2020 року. Ми говоримо, що ми не будемо вводити жорстких карантинних обмежень, поки система охорони здоров'я не наближатиметься до колапсу", - запевняє Ляшко.
Також він заявив, що в Івано-Франківській і Закарпатській області ситуація з коронавірусом стабілізувалась і вважається, що COVID-хвилю ці області пройшли. У Житомирській та Чернівецькій областях, за словами Ляшка, є проблеми, тому влада вирішила створити комісію, яка перевірить дотримання карантину в цих областях.
Станом на березень в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.
Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.
Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.
Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.