Епідемія в Україні вийде на пік за місяць, максимум може бути дуже високим – науковець

Поділитися
Зараз у країні циркулюють переважно нові штами коронавірусу, а перебіг захворювання став більш тяжким.

Моніторинг вітчизняних науковців підтверджує, що пік третьої хвилі коронавірусу в Україні припаде на квітень, і може бути як дуже високим, так і помірним.

«Я вважаю, що ситуація загрозлива. (…) Пік буде, думаю, не раніше ніж за місяць, може навіть і пізніше. Але цей максимум може бути дуже високим, або помірним», - наголошує академік НАН та НАМН України, доктор біологічних наук, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко.

На його думку, запровадження жорстких карантинних обмежень у більшості регіонів України є своєчасним та раціональним, а загальнонаціональний локдаун доцільно вводити на початковому етапі збільшення поширення інфекції. 

«Ми повинні мати чітку державну позицію щодо цього. Введення більш суворих норм карантину, навіть і локдауну, має бути на початку зростання кількості інфікування людей на початковому етапі збільшення поширення інфекції. Зараз ми робимо все для того, щоб кількість людей, які будуть інфіковані та захворіють, була якомога меншою», - додав він.

Зараз у країні склалася ситуація, що практично в усіх областях раніше чи пізніше буде збільшення кількості інфікованих. Тоді може бути велике навантаження на систему охорони здоров’я, вважає Комісаренко.

Науковець звернув увагу на те, що зараз у світі поширюються переважно  нові мутації вірусу, які є більш заразними, ніж «класичний варіант». Зокрема, штам вірусу, уперше виявлений у Великій Британії, набагато легше передається від людини до людини.

«Ми з вами є свідками того, що вже є нові варіанти вірусу, які більш агресивні та контагіозні, швидше поширюються. Крім того, є свідчення клініцистів, що і перебіг захворювання спостерігається більш тяжкий, ніж раніше», - розповів Комісаренко у коментарі «Обозревателю».

Фахівець радить українцям дотримуватися маскового режиму, дбати про особисту гігієну (мити та дезінфікувати руки), зберігати соціальну дистанцію, провітрювати приміщення та обробляти робочі поверхні, за можливості зробити щеплення від коронавірусу.

«Вакцинація є зараз єдиним ефективним шляхом запобігання інфікуванню», - підсумував голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО.

За час епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Закарпатській, Одеській області та Києві ; у «помаранчевій зоні» ще 11 регіонів.

Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі