У суботу, 27 березня, в Україні зафіксували антирекорд госпіталізацій пацієнтів із підозрою та підтвердженим COVID-19 - 5 052 людини, пише Reuters із посиланням на статистику МОЗ.
Попередній антирекорд - 4 887 ушпиталених - зафіксували цього ж місяця тижнем раніше, 17 березня. Таким чином, пік шпитаталізацій став уже другим за місяць.
«Кількість щоденних шпиталізацій не перевищувала 2 тисяч під час однієї з хвиль пандемії наприкінці 2020 року, але почала зростати упродовж останніх тижнів. (...) Щоденні госпіталізації пацієнтів із ковідом в Україні досягли рекордного рівня», - наголошується в матеріалі.
Минулого тижня в Україні зареєстрували рекордну кількість нових випадків коронавірусу (18 132) та померлих від ускладнень захворювання за добу (362)
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пов'язав погіршення ситуації із циркуляцією в країні мутованого «британського» штаму вірусу - він швидше передається і викликає більш важкий перебіг захворювання у дітей і молодих людей. А також із низькими темпами вакцинації.
Попри складну епідемічну ситуацію, моніторинг штамів коронавірусу в Україні держава не фінансує, гроші не секвенування науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ шукають самі. Саме завдяки їхнім дослідженням стало відомо про мутацію «закордонного гостя» в Україні.
Без точних відомостей про те, які штами вірусу присутні в країні, складно вибудовувати державну стратегію боротьби з епідемією та коригувати вакцинацію (усі провідні вакцини ефективні проти «британського штаму», але не всі - проти «бразильського» і «південноафриканського»).
За місяць вакцинації першу дозу отримали 196,8 тисяч громадян країни із 41 млн населення. Другу дозу - лише медик, яка повернулася з-за кордону, де працювала за контрактом. Вийти на запланований Міністерством охорони здоров'я рівень в 14 тисяч щеплень на добу (раніше - 10-11 тисяч) досі не вдалося.
Від початку епідемії в Україні коронавірусом інфікувались понад 1,64 млн осіб і 31, 9 тисячі померли.
Станом на березень в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.
Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в: Києві та 12 областях; у «помаранчевій зоні» ще 11 регіонів. На сьогодні в «жовтій зоні» залишається лише одна область - Херсонська. Регіонів «зеленої зони» в Україні немає.
Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.
Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.