Міністерство охорони здоров’я почало розробляти стимули для сімейних лікарів для підвищення охоплення вакцинацією від Covid-19 пацієнтів, інформує «Інтерфакс-Україна».
В МОЗ планують нараховувати бали безперервного професійного розвитку (БПР) за досягнення високих результатів охоплення пацієнтів.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив: «Якщо серед дорослих пацієнтів сімейного лікаря вакциновано понад 80%, йому зараховуватиметься 50 балів БПР під час чергової атестації, починаючи з 2022 року».
Відповідні зміни будуть внесені до наказу МОЗ 22 лютого 2019 року №446.
У міністерстві також розглядають варіант впровадження додаткової фінансової винагороди сімейним лікарям за високі результати охоплення вакцинацією від COVID-19 серед пацієнтів.
Нагадаємо, у МОЗ також розглядають варіант пришвидшення темпів вакцинації українців шляхом скорочення інтервалу між першим і другим щепленням.
У серпні Україна очікує поставки п’яти мільйонів доз вакцини від ковіду. Сумарно за три літніх місяці наша країна має отримати 13 млн доз. Зараз для вакцинації в Україні доступні вакцини Pfizer/BioNTech, Moderna, Coronavac та AstraZeneca (зокрема, під торговими назвами Covishield і SKBio).
У МОЗ хочуть активізувати кампанію з вакцинації українців перед прогнозованим осіннім спалахом коронавірусу і щепити до кінця літа 10 млн українців. Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 4,1 млн осіб, повністю імунізовані 2,3 млн.
20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.
На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.