Штрафи для жінок, які повинні стати на військовий облік з 1 жовтня, але не зроблять цього, не передбачені до кінця 2022 року, заявив юрист Міноборони Володимир Смілка в інтерв’ю «Суспільному».
За словами юриста, на військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Наприклад, вони також не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.
"Це продиктовано гендерною рівністю. Оскільки ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування", — пояснив він.
Для взяття на військовий облік жінкам треба надати такі ж документи, які надають чоловіки: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності.
"Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік", — сказав він.
Наразі, за словами юриста, Міноборони досліджує, чи треба робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію, тож можливі додаткові законодавчі зміни.
Раніше ми розповідали, жінкам яких професій треба стати на військовий облік цієї осені та які жінки мають право на відстрочку від мобілізації.