Військовий облік жінок: заступниця міністра розповіла, чи потребують ЗСУ жінок на фронті

Поділитися
Військовий облік жінок: заступниця міністра розповіла, чи потребують ЗСУ жінок на фронті © Ганна Маляр / Facebook
Ганна Маляр відреагувала на чергові маніпуляції.

На сьогодні в Україні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр

Вона вчергове звернулась до українців із роз’ясненнями щодо мобілізації жінок. Відповідний допис вона розмістила на своїй сторінці в Фейсбук.

Маляр зауважила, що постановка жінок, які мають визначені військово-облікові спеціальності, на військовий облік, є нормою закону і ані Міноборони, ні Генштаб не можуть її змінити самостійно.

Водночас, за словами Ганни Маляр, постановка на облік не є мобілізацією: жінки потрапляють на фронт виключно за їх згоди.

«Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила — лише за її згодою», — підкреслила вона, додавши, що на сьогодні у війську залишається потреба в спеціальностях та фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Маляр повідомила, що Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України підготовлені зміни до законодавчих і нормативних актів в частині взяття жінок на військовий облік.

Зокрема, пропонується скоротити перелік спеціальностей, за яких жінки беруться на військовий облік, визначити добровільність їх постановки на облік та передбачити, що організація взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Водночас, народна депутатка Мар’яна Безугла, заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, зауважила, що в парламенті не планується змінювати норми закону щодо військового обліку жінок.

«Країна має знати, скільки у неї громадян пріоритетних професій. Жінка — громадянка», — заявила вона.

Разом із тим, Безугла підкреслила, що облік — не є мобілізацією і жінки в ЗСУ служать виключно добровільно.

«Потрібно міняти культуру і ставлення до жінок в ЗСУ, можливості реального кар‘єрного зростання без обмежень професій, підсилювати соціальний захист, зокрема — подружніх пар військовослужбовців, яким чи не найскладніше. Працюємо з Міноборони та ЗСУ над цим», — пояснила нардепка.

На початку липня Ганна Маляр вже реагувала на поширюваний пропагандистськими ЗМІ фейк про початок мобілізації жінок на території України. 

Нагадаємо, раніше народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що до 1 жовтня жінки, чиї спеціальності підпадають під перелік військовозобов'язаних, мають стати на військовий облік. 

Правники вже розповідали, які обов’язки матимуть українки, котрі стануть на військовий облік. Також вони давали роз'яснення щодо необхідності студенткам, які навчаються на визначених законом спеціальностях, ставати на військовий облік.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі