Шмигаль розповів, яким чином в Україні зберігатимуть та транспортуватимуть вакцину проти COVID-19

Поділитися
Шмигаль розповів, яким чином в Україні зберігатимуть та транспортуватимуть вакцину проти COVID-19
Прем'єр-міністр запевняє, що в Україні підготовлено відповідно логістичну інфраструктуру.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні вже затверджено й оновлено дорожню карту з упровадження вакцинації проти коронавірусу, а також підготовлено логістичну інфраструктуру для розповсюдження вакцин по всій країні. Про це глава виконавчої влади сказав під час години запитань до Уряду в п'ятницю, 19 лютого. 

"Вакцини, що потребують холодового ланцюгу, матимуть необхідні умови для зберігання та транспортування. Так, для логістики вакцини виробництво Pfizer-BionTech буде залучено компанію «Фармасофт», яка має відповідний досвід логістики медичних препаратів за умовами зберігання в наднизьких температурах", - сказав Шмигаль.

Він також уточнив, що розвезення вакцини здійснюватиметься щотижня з суворим дотриманням температурного режиму в обласних центрах.

"Для відповідної вакцини підготовлено 25  складів. Після потрапляння на склад вакцина використовуватиметься протягом 5 днів, адже це максимальна кількість днів, коли вакцина може зберігатися за температури +2…+8 С° після її розмороження. Зберігання інших типів вакцин здатне забезпечити ДП «Укрвакцина». Якщо вакцина потребує температури +2…+8 С°, то наявних потужностей ДП вистачить для однозначного зберігання 30 доз вакцин", - пояснив прем'єр. 

За його словами, в районах також передбачено 490 пунктів, які можуть зберігати обсяг препаратів, який необхідний для задоволення потреб у вакцині до 2-4 тижнів.

Також Шмигаль додав, що в Україні забезпечено організаційну складову для старту вакцинації: сформована  необхідна кількість мобільних бригад, які забезпечують процес вакцинальної кампанії, продовжується кампанія з підвищення кваліфікації медичних працівників. МОЗом уже складено списки лікарів та військових для першої та другої хвиль вакцинації.

Перший етап вакцинації українців від коронавируса мав стартувати в середині лютого, однак через логістичні й технічні проблеми був перенесений на кінець місяця. Другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протиковідної вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.

Головний санлікар Віктор Ляшко своєю чергою повідомив, що Україна почне щеплення вакциною Pfizer, далі - AstraZeneca.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Рика, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу “Соціум”Алли Котляр Антиділа”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі