Українці вважають, що право не служити в армії й не проходити альтернативної служби повинно бути у людей з інвалідністю, з хворобами, які унеможливлюють проходження військової служби, та багатодітних батьків. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA.
Так, звільнити від військової служби людей з інвалідністю підтримують 78,7% українців, людей із серйозними хворобами 74,4%, а багатодітних батьків - 56,9%.
Ще трохи менше половини громадян - 43,3% - вважають, що від військової служби слід звільнити студентів та аспірантів.
Трохи більш як 16% українців вважає, що право на звільнення від служби мають мати також робітники Оборонно-промислового комплексу та ті, кому не дозволяють релігійні переконання.
Водночас лише кожен двадцятий українець дотримується думки, що всі українці без винятку мають виконати свій військовий обов’язок.
При цьому кожен другий українець упевнений, що воювати мають лише мобілізовані та контрактники, а участь у бойових діях під час захисту Батьківщини солдат строкової служби підтримують лише 30,2% опитаних. При цьому строковики мають бути долучені до оборони тільки після отримання військово-облікової спеціальності.
Поки напередодні саміту НАТО у Вільнюсі західні партнери готують Україну до життя та боротьби за прикладом Ізраїлю, Центр Разумкова на замовлення ZN.UA з 23 до 28 червня провів соцопитування, у якому ми поцікавилися в співгромадян, що вони думають про основні реалії військового обов’язку в Ізраїлі. Якими були відповіді українців, читайте в статті Володимира Кравченка «Війна з Росією: чи готові українці до «ізраїльської моделі»?».