Введення в Україні загального військового обов’язку як для чоловіків, так і для жінок, як це є на приклад у Ізраїлі, який Україні іноді ставлять за приклад, підтримує лише третина українців, або ж точніше 32,3% громадян. Такі дані випливають із соціологічного опитування Центру Разумкова, проведеного на замовлення ZN.UA.
Водночас майже половина громадян – 48,4%, або ж кожен другий опитаний, виступає проти такої схеми. При цьому 19,3% зазначили, що їм важко відповісти на це запитання.
Цікаво, що думки розподілились рівномірно не залежно від вікової категорії – опитані були майже одностайними як у питанні схвалення, так і відторгнення ідеї загального військового обов’язку для всіх громадян.
При цьому, на відміну від жінок, чоловіки виявились більше готовими підтримати таке нововведення (28% «за» від жінок та 37,4% від чоловіків) і менш категоричними у запереченні думки про обов’язкову службу у війську для усіх.
Якщо ж загальний військовий обов’язок в Україні таки буде запроваджено, то лише один із 35 українців — 2,8% — готовий служити, як і в Ізраїлі, три роки, а один із п’яти — 18,9% — два роки. Натомість кожен п’ятий громадянин, тобто 19,3%, вважає, що строкова служба має тривати менш як рік, а трохи більше чверті - 26,6% - готові служити рік-півтора.
Водночас близько третини опитаних так і не змогли пояснити свою позицію щодо тривалості строкової служби.
Поки напередодні саміту НАТО у Вільнюсі західні партнери готують Україну до життя та боротьби за прикладом Ізраїлю, Центр Разумкова на замовлення ZN.UA з 23 до 28 червня провів соцопитування, у якому ми поцікавилися в співгромадян, що вони думають про основні реалії військового обов’язку в Ізраїлі. Якими були відповіді українців, читайте в статті Володимира Кравченка «Війна з Росією: чи готові українці до «ізраїльської моделі»?».