Проведення зовнішнього незалежного оцінювання необхідне, однак під час епідемії коронавірусу COVID-19 пов’язане з певними ризиками. У Міністерстві освіти і науки України обіцяли не допускати до проходження ЗНО абітурієнтів з респіраторними симптомами.
Чи були ті, кого не допустили до ЗНО, хоча вони прийшли на пункти тестування, ZN.UA запитало у в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерія Бойка.
«Зазвичай на іспит не допускали тих, хто спізнювався. Нинішнього року до них додалися ті, хто не був допущений до тестування через підвищену температуру або ознаки ГРВІ. На ЗНО з математики таких було 12 осіб, із мови та літератури – 54. Але двері у виші для них не зачинили, вони мають можливість подати документи й написати заяву на участь у додатковій сесії тестування», - наголосив експерт.
Він також розповів, хто допоміг облаштувати пункти тестування усім необхідним: масками, дезінфекторами тощо. Спочатку була пропозиція взяти гроші з фонду боротьби з COVID-19, однак від неї відмовилися. Чому саме, експерт не знає.
Врешті-решт Міносвіти знайшло три організації, які допомогли забезпечити всі пункти тестування необхідним. Це група «Нафтогаз України», посольство Швейцарії в Україні та ЮНІСЕФ.
Загалом від початку основної сесії ЗНО (розпочалася 25 червня і триватиме до 17 липня), на тестування з математики не з’явились 20% абітурієнтів, з української мови – 26%.
Про те, що нового було в нинішніх тестах; чи правда, що цього року тестові бали абітурієнтам виставлятимуть поблажливіше, ніж зазвичай; чому проста задача про оренду авто викликала труднощі та інші важливі питання ЗНО-2020 читайте у статті Оксани Онищенко «Керівник центру тестування Валерій Бойко: «Дітей, які цього року наберуть 200 балів на ЗНО, може виявитися значно більше, ніж торік».