В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Вони введені через повномасштабну військову агресію РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але є деякі виключення.
Помічник адвоката АО "ЮК "АРЕС", член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів, що треба робити, коли повістку отримав заброньований працівник.
"Чинне законодавство передбачає перелік військовозобовʼязаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Серед них є заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На практиці трапляються випадки, коли повістки можуть вручити і таким особам. Як правильно себе вести в такому випадку?
По-перше, якщо вручення повістки відбувається уповноваженою особою і вона містить всі необхідні дані – отримати її та розписатися за це. Не потрібно намагатися уникнути її отримання, адже це може мати негативні наслідки.
По-друге, обовʼязково повідомити про отримання повістки свого роботодавця, щоб він відреагував на це шляхом направлення повідомлення до ТЦК та СП про факт бронювання працівника.
По-третє, зʼявитися до ТЦК та СП в означений у повістці час та дату разом з наступними документами:
- Що підтверджують працевлаштування на підприємстві – трудова книжка, наказ про прийняття на роботу;
- Що підтверджують бронювання – витяг з наказу Міністерства економіки України про бронювання працівників підприємства.
У разі надання вищенаведених документів, заброньованого працівника не буде призвано не військову службу", – сказав експерт.
Звернутися на Гарячу лінію Асоціації правників України можна за номером телефону 0 800 335 818. Дзвінки є безкоштовними по Україні. Гаряча лінія працює в будні з 9:00 до 18:00
Раніше ми писали, чи зможуть жінки, що стали на військовий облік в Україні, виїздити за кордон.