Загальна мобілізація: чи зможуть жінки, що стали на військовий облік, виїздити за кордон

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загальна мобілізація: чи зможуть жінки, що стали на військовий облік, виїздити за кордон © Ministry of Defense of Ukraine / Flickr
Наразі постановка на військовий облік обов'язкова лише для жінок-медиків.

У вересні  Верховна Рада України ухвалила за основу закон про добровільний військовий облік жінок. Відповідно до нього, для жінок затверджено список професій, які відповідають бойовим спеціальностям, але їх представниці можуть стати на облік лише за власним бажанням. Виключенням є жінки-медики, які мають це зробити обов'язково.

Помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС», член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев в ексклюзивному коментарі ZN.UA пояснив, чи можуть закрити виїзд з країни жінкам, які стали на військовий облік.

"Жінка, яка стане на військовий облік, вважатиметься військовозобов'язаною, і матиме ті ж права та обов'язки, що і військозобов'язані чоловіки. Статус військовозобов'язаної передбачатиме перебування у запасі збройних сил, національної гвардії чи інших військових формувань.

Військовозобовʼязані жінки, як і чоловіки, відповідно до Закону України «Про військовий обовʼязок і військову службу» мають обовʼязки та обмеження, що повʼязані з військовим обліком, зокрема, не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Вищенаведене полягає в тому, що військовозобов’язаним заборонено покидати межі країни без дозволу у воєнний час. Тому, для військовозобов’язаних жінок, як і для чоловіків, під час воєнного стану виїзд за кордон обмежений".

Він зазначив, що це не стосується тих жінок, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Перелік визначений ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема:

  • жінки, що визнані в установленому порядку особами з інвалідністю;
  • жінки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • жінки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • жінки, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • жінки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • жінки, які мають чоловіка із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків чоловіка із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Нагадаємо, зараз у Збройних Силах України служать понад 40 тис. жінок. Вісім тисяч жінок обіймають офіцерські посади і понад п'ять тисяч жінок перебувають у районах, де ведуться активні бойові дії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі