Сезонні працівники: особливості оформлення трудових відносин

Поділитися
Сезонні працівники: особливості оформлення трудових відносин © unsplash/dylandgillis
Є певні особливості, про які треба знати.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, хто такі сезонні працівники та які особливості трудових відносин з ними.

Сезонними працівниками є працівники, які:

  • приймаються на сезонні роботи. Тобто на роботи, які в силу природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону),
  • тривалість роботи яких не перевищує шести місяців,
  • ця робота включена в Список сезонних робіт і сезонних галузей.

Прикладом може бути робота в лісорозсадниках, в овочівництві, садівництві, виноградарстві, буряківництві, на вирощуванні і збиранні картоплі, баштанних культур, робота у санаторно-курортних закладах і закладах відпочинку тощо.

Особливості трудових відносин з сезонними працівниками

  • З сезонними працівниками укладаються строкові трудові договори.
  • Трудовий договір під час прийняття на сезонні роботи може бути укладено на строк, який не перевищує тривалості сезону і є не більшим 6-ти місяців, для виконання тимчасових робіт – не більше 2-ох місяців, а для заміщення тимчасово відсутнього працівника – не більше 4-ох місяців.
  • Для сезонних працівників не встановлюється випробувальний термін при прийнятті на роботу.
  • При оформленні трудових відносин із сезонним працівником роботодавець повинен попередити про сезонний характер роботи: про це має бути зазначено також в заяві працівника та в наказі про прийняття на роботу.
  • На сезонних працівників поширюються форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, що діють на цьому підприємстві, а розмір заробітної плати не може бути нижчим за мінімальний..
  • Сезонні працівники мають право на оплату часу відпусток, тимчасової непрацездатності, також їм надаються гарантії та компенсації у зв’язку зі службовими відрядженнями.
  • Сезонні працівники звільняються з роботи на підставі п.2 ч.1 ст.36 Кодексу законів про працю, тобто у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Відповідно такий працівник не пише заяву на звільнення, а лише ознайомлюється з наказом роботодавця про звільнення.

Якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.

Тобто, якщо роботодавець не видав наказ про звільнення в останній робочий день - працівник стає вже не сезонним, а постійним.

При працевлаштуванні важливо знати, на яких засадах воно здійснюється. Нагадаємо, чим відрізняється трудовий та цивільно-правовий договір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі