Колишній народний депутат Семен Семенченко оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти переносу судом розгляду його справи, йдеться у повідомленні на сторінці експарламентаря в Facebook. Семенченка обвинувачують у «створенні незаконного збройного формування».
«Апеляційний суд знову переніс розгляд справи Семена Семенченка на 3 вересня. Семен Семенченко під час судового засідання оголосив про початок безстрокового голодування. Подивимось хто кого!», - йдеться у повідомленні.
У суді стверджують, що причиною переносу є те, що Солом’янський районний суд Києва не встиг за місяць передати документи по справі. Однак адвокати Семенченка впевнені у тому, що судді, розуміючи фейковість обвинувачень, «не хочуть бруднити руки, ухвалюючи беззаконні рішення під тиском СБУ та Офісу президента»
Нещодавно Семена Семенченка повернули до слідчого ізолятора СБУ, він перебуває під вартою вже півроку з перервою на 12 днів домашнього арешту. Захисники ексдепутата повідомили, що їх клієнта позбавили права на побачення з рідними та близькими, а СБУ погрожує кримінальними провадженнями його дружині Наталці Музиці.
Нагадаємо, 24 березня у Службі безпеки України повідомили про викриття приватної військової компанії, діяльність якої, за даними слідства, була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів.
Членами ПВК слідство вважає 150 осіб – співробітників охоронних фірм і членів громадських організацій. Організаторами СБУ називає депутата Верховної Ради восьмого скликання Семена Семенченко і агента НАБУ Євгена Шевченко. Їм інкримінують ч.2 та ч. 3 ст.260 Кримінального кодексу. За словами Шевченка, він планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані за контрактами Державного департаменту США.
Крім того, Семенченку оголосили підозру в організації обстрілу офісу «112 каналу» (ч. 2 ст. 258 ККУ – терористичний акт). У липні 2019 року в будівлю вистрілили з РПГ. Інкриміновані Семенченку статті передбачають суворе покарання і тривале ув’язнення – до 12 років.
Печерський суд обрав Семенченку запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Шевченка звільнили після внесення застави.