Солом’янський районний суд Києва змінив запобіжний захід колишньому народному депутату Семену Семенченку, постановивши повернути його у СІЗО. Експарламентаря підозрюють у створенні незаконного збройного формування.
«Семена Семенченка знову кинули за ґрати. Суддя Солом'янського суду (Максим) Вишняк під тиском керівництва СБУ прийняв незаконне рішення. До цього Семенченко вже провів в одиночній камері ізолятора СБУ чотири місяці», - йдеться у повідомленні на його сторінці у Facebook.
14 липня суд відпустив Семенченка під домашній арешт, зобов’язавши прибувати на вимогу до слідчого, не виходити з дому без дозволу, утримуватися від спілкування зі свідками, здати паспорти для виїзду за кордон і носити електронний браслет.
Захист колишнього депутата наполягає на тому, що жодна з умов не була порушені. Зараз адвокати Семена Семенченка готують апеляцію на рішення суду.
24 березня у Службі безпеки України повідомили про викриття приватної військової компанії, діяльність якої, за даними слідства, була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів.
Членами ПВК слідство вважає 150 осіб – співробітників охоронних фірм і членів громадських організацій. Організаторами СБУ називає депутата Верховної Ради восьмого скликання Семена Семенченко і агента НАБУ Євгена Шевченко. Їм інкримінують ч.2 та ч. 3 ст.260 Кримінального кодексу. Крім того, Семенченко оголосили підозру в організації обстрілу офісу «112 каналу». У липні 2019 року в будівлю вистрілили з РПГ.
За словами Шевченка, він планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані за контрактами Державного департаменту США.
Печерський суд обрав Семенченку запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Шевченка звільнили після внесення застави.