Семенченко був фактично організатором і керівником НЗФ, Шевченко забезпечував фінансування – СБУ

Поділитися
Семенченко був фактично організатором і керівником НЗФ, Шевченко забезпечував фінансування – СБУ © Facebook Cемена Семенченко
В СБУ заявили про те, що в цій справі будуть нові підозри.

Керівник головного управління СБУ в Києві та Київській області Олег Головаш заявив про те, що в рамках справи про створення незаконного збройного формування пред'являть нові підозри, передає «Інтерфакс-Україна». У справі фігурують колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкій публіці як «позаштатний агент НАБУ».

«На першому етапі реалізації ми пред'явили шість підозр основним фігурантам, які фактично очолювали ті чи інші напрямки діяльності цієї приватної військової компанії (ПВК). Підозри ще будуть обов'язково... Призначено ще низку досліджень і експертиз, за результатами яких будуть ще інші підозри», - сказав у четвер на брифінгу Олег Головаш.

Говорячи про те, що інкримінують Семенченку і Шевченку начальник главку заявив, що вони «в 2018 році за сприяння інших осіб, яких ми не розголошуємо сьогодні, організували та здійснили реєстрацію на території однієї з іноземних держав приватної військової компанії».

Головаш уточнив, що СБУ інкримінує Семенченку «не факт створення і реєстрації ПВК на території іноземної держави, а той факт, що він створив на території України з 2018 року, очолював, забезпечував спорядженням разом Шевченком незаконне військове формування (НВФ)».

Керівник ГУ СБУ в Києві та області пояснив, що Семенченко «був фактично організатором, керівником і безпосередньо укладав трудові контракти та договори, йому оголошено про підозру за ч.3 ст.260 КК (створення не передбачених законом воєнізованих та збройних формуванні)».

«Євгенію Шевченку, який виконував рольову участь, а саме, забезпечував пошук каналів фінансування і постачання військової амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, повідомлено про підозру за ч.2 ст.260. Також годину назад ми додатково пред'явили підозру Шевченку за ч.2 ст.133 КК (вчинення злочину в складі групи)», - додав Головаш.

Він також підкреслив, що факт створення ПВК в СБУ розглядають як загрозу вчинення злочину, передбаченого статтею про «найманство» особами, які входили до складу НВФ, в тому числі самого Семенченка.

За словами Головаша, клопотання про обрання фігурантам справи запобіжного заходу, вже направили до Печерського райсуду Києва. Рішення з цього приводу поки що не прийняті.

«Є ще багато епізодів протиправної діяльності, які ми будемо документувати», - заявив Головаш.

Він заявив про те, що Служба безпеки з літа минулого року перевіряє діяльність громадських організацій і охоронних структур.

«Ми будемо продовжувати реалізацію наявних у нас напрацювань. Право на силу має тільки держава», - сказав начальник главку.

Своєю чергою начальник департаменту Офісу генпрокурора Ян Стрелюк, кажучи про обґрунтованість пред'явлених підозр, зазначив: «Будь-які інсинуації й коментарі причетних до цього осіб вважаю недоречними».

Напередодні в СБУ повідомили про те, що викрили й припинили діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

В той день в соцмережах з'явилася інформація про затримання Семенченка і Шевченка. Однак ці дані виявилися помилковими. Сам Шевченко написав у Facebook «сказати, що я обурений цими ганебними звинуваченнями - це нічого не сказати».

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило про арешт в столиці Тбілісі шести громадян України і одного грузинського громадянина. За повідомленням МЗС Грузії, в номерах двох готелів в столиці Тбілісі, де жили затримані, під час обшуків вилучили пістолети «Беретта» і Макарова, саморобний автоматична зброя і різні боєприпаси, розслідування ведеться за пунктами статті Кримінального кодексу Грузії про «незаконне придбання і зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових пристроїв». За твердженням самих обвинувачених, які є колишніми бійцями батальйону «Донбас», вони приїхали до Грузії з туристичними цілями і щоб погостювати у друзів. Зброя, як вони стверджують, ним «підкинули» під час спецоперації.

У соцмережах повідомляли, що серед затриманих був депутат Семен Семенченко, який уникнув арешту завдяки дипломатичним паспортом. Сам депутат заявляв, що приїхав до Грузії як «звичайний іноземець», але прямо слів про дипломатичний паспорт не заперечував. Той факт, що від того часу Семенченко більше місяця не може покинути Грузію, він пояснює як «надання допомоги затриманим громадянам України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі