Центр громадського здоров'я оновив перелік областей, які відповідають вимогам Міністерства охорони здоров'я для початку другого етапу ослаблення карантину.
Згідно з новими даними, опублікованими на сайті ЦОЗ, почати ослаблення дозволили Дніпропетровській, Миколаївській та Хмельницькій областях.
Водночас не готовими до нових послаблень залишаються Київ, а також Волинська, Донецька, Закарпатська, Київська, Луганська, Полтавська, Рівненська і Чернівецька області.
Для переходу до другого етапу ослаблення необхідно відповідати трьом критеріям:
- інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення) становить менше 12 на 100 тисяч населення (тижневий рівень захворюваності на 100 тисяч населення в період умовного піку епідемії по Україні +50%);
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше 50% (достатня кількість для забезпечення стаціонарної допомоги хворим при певному рівні захворюваності та з урахуванням резерву на випадок її зростання);
- охоплення тестуванням не нижче рівня інцидентності - тобто середня кількість тестувань (методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу) протягом останніх 7 днів становить понад 12 на 100 тисяч населення.
Раніше впро Львівської області вирішили, що карантин буде продовжено до 29 травня
Карантинні заходи діють в Україні з 12 березня. 22 квітня їх продовжили до 11 травня, а потім – до 22 травня, але вже в більш м'якому варіанті. МОЗ рекомендує продовжити карантин як мінімум до 22 червня.
Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця" і матеріалі експертів Українського інституту майбутнього "Прогноз збитків. Якими будуть економічні збитки України через пандемію коронавірусу".
Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають всі".