Аби викликати в українців паніку, мешканець Кам'янського Дніпропетровської області поширював нібито вказівки української влади щодо "використання для військових потреб" автомобілів з іноземною реєстрацією, фейкові фотографії порожніх продуктових прилавків магазинів і великих черг на АЗС, повісток з військових комісаріатів у межах загальнодержавної мобілізації тощо.
Крім цього, від кураторів провокатор отримував й матеріали іншого змісту, щодо російської агресії у Керченській протоці. ""Вказівки" російських кураторів передбачали, зокрема, публікацію статей щодо "правомірності" дій Військово-морських сил РФ поблизу Керченської протоки та засудження дій українських моряків", - зазначають українські спецслужбовці.
На теренах Інтернету він також закликав до зміни меж території і державного кордону України. Під час обшуку у провокатора виявили електронне листування з росіянами та мешканцями анексованого Росією Криму, від яких він і отримував завдання та матеріали.
"СБ України отримала інформацію про створення мережі таких інтернет-провокаторів у нашій країні. За задумом російських спецслужб, залучення саме мешканців України до розповсюдження деструктивних матеріалів дає змогу адаптувати їх для громадян нашої країни та створити ілюзію "правдивості" повідомлень", - наголошують в СБ України.
Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Триває досудове слідство. Санкція статті передбачає від 3 років обмеження до 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.
У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.
Докладніше про підґрунтя введення воєнного стану читайте у статті Сергія Рахманіна "Колаптоїдний воєнний стан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".