Генпрокурор зазначив, що кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону було знято ще за часів Януковича, тому підставою для висилки Саакашвілі був його статус "нелегального мігранта".
"У цій ситуації, фактично, існують два процеси. Перший – статус пана Саакашвілі, а другий – кримінальні справи, які були порушені проти нього. Хочу нагадати, що він незаконно перетнув кордон. Відзначу, що за часів Януковича було знято кримінальну відповідальність за це правопорушення, що взагалі є абсурдом для воюючої країни", – сказав Луценко.
Саме тому він як генеральний прокурор України, звернувся до Верховної Ради з питанням про відновлення кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону.
"Всі судові інстанції встановили, що Міхеїл Саакашвілі зробив це незаконно. Йому було відмовлено у клопотанні про політичний притулок або інші статуси захисту України. Таким чином він став нелегальним мігрантом. У таких випадках Державна міграційна служба до всіх людей повинна діяти відповідно до закону – має бути проведено реадмісію, депортацію або екстрадицію", – пояснив він.
Водночас Луценко не вбачає алогічності в тому, що Україна спершу вислала Міхеіла Саакашвілі, а потім попросила зразки його голосу в Нідерландів.
"Існує фактично два процеси: статус Саакашвілі і кримінальні справи, порушені проти нього", – додав генпрокурор.
Нагадаємо, 12 лютого Міхеїла Саакашвілі, якого президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства, видворили з України.
Політика затримали бійці спецпідрозділу Державної прикордонної служби в київському ресторані та вже за годину чартерним рейсом відправили у Варшаву. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі взяли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.
Після видворення з України ДПСУ на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд в країну. Захист політика назвав це рішення незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.
Саакашвілі пообіцяв знайти спосіб легально повернутися в Україну і відновити своє українське громадянство, а також подав судові позови проти МВС, ДПСУ та ДМС.
Детальніше про видворення політика з країни читайте у матеріалі DT.UA "Як влада видворяла Міхеїла Саакашвілі і що з ним зараз".