Місія довгострокових спостерігачів за позачерговими парламентськими виборами в Україні Всесвітнього конгресу українців зафіксувала численні приклади російської дезінформаційної кампанії проти України і її виборчих процесів в зарубіжній пресі під час передвиборної кампанії.
Як йдеться у звіті Світового конгресу українців, місія помітила різні дезінформаційні наративи під час парламентських виборів, які поширювалися на різних мовах з допомогою традиційних та соціальних медіа за межами України.
У Конгресі відзначили, що цільовою аудиторією фейкової інформації була іноземна аудиторія. У попередньому звіті місії стверджується, зокрема, що деякі французькі ЗМІ були помічені у поширенні дезінформації про "поширення в Україні вкрай правого, ксенофобського, націоналістичного та антиросійського ідеологічного спрямування", а також про "неонацистських настроїв в українському суспільстві.
Також у місії зафіксували поширення тези про те, що "президент України є маріонеткою олігархів" або ж контролюється західними країнами, а "Україна є політичним проектом Вашингтона".
Крім того, спостерігачами були помічені такі спотворення, як "вибори в Раду були названі самими закритими і невільними".
"Дезінформація залишається невід'ємною частиною російської гібридної війни, яка включає військові, економічні, кібернетичні та інформаційні компоненти. Кінцевою метою російської гібридної війни, включаючи дезінформацію, є ослаблення України, щоб повернути її в російську сферу впливу і домінування", - резюмував глава місії СКУ Євген Чолій.
Він зазначив, що спостерігачі моніторили ЗМІ в 28 країнах на 20 мовах.
Як заявили раніше в місії ОБСЄ, позачергові парламентські вибори в Україні відбулися конкурентно і пройшли мирно. Також в місії зазначили, що Центральна виборча комісія прозоро веде підрахунок голосів.
Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. За даними підрахунку 8,95% електронних протоколіву багатомандатному окрузі партія "Слуга народу" набрала 43.14%, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,02%, за "Батьківщину" проголосували 8.18% громадян, "Європейська солідарність" підтримали 8.12% та партію "Голос" 5.84% українців.