"Не думаю, що дійде до великої військової операції з метою захоплення частини території України. Продовжиться війна на виснаження", - сказав експерт.
"Росія має вже достатньо проблем. Вона страждає від падіння росту економіки і відчуває на собі тиск санкцій. Крім того, рівень злочинності в деяких регіонах на Сході Росії зростає не щодня, а щогодини", - пояснив Каратницький.
Він додав, що поведінка Росії сьогодні значно гірша, ніж поведінка СРСР в часи Холодної війни, оскільки сучасний Кремль замовчує свої агресивні дії.
"СРСР був чесним. В 1980 році він відкрито в торгнувся в Афганістан старомодним способом", - прокоментував експерт, нагадавши, що Росія заперечує присутність своїх військ в Донбасі.
На думку Каратницького, це конспіративний стиль ведення справ Путіна. Він водночас робить певні речі, але не говорить про них відкрито.
"Для прикладу існує закон в Росії, який забороняє говорити про загиблих солдатів у мирний час. Цим законом Путін сказав: "Ми ведемо війну, але ми не можемо про це говорити", - сказав експерт.
Каратницький також додав, що не бачить повного наслідування СРСР у сучасній Росії. На його думку, Радянський Союз займався грубою пропагандою. В той час, як нинішня російська влада активно використовує формати телебачення і маркетинг.
"Але зміст пропаганди і маніпуляції з громадською думкою Путін запозичив у СРСР", - визнав Каратницький.
Він також розповів швейцарському виданню, в чому різниця між Росією і Україною. На його думку, українські політики "нічим не кращі від російських". Проте в Україні існує розвинене громадянське суспільство, яке мирно відновлює свої права.
"В Україні присутня релігійна різноманітність. Тут ніколи не було монополії православної церкви. Також тут спостерігається етнічне розмаїття. І українці скептичніше ставляться до влади і займають критичну позицію щодо держави", - пояснив експерт.
Він додав, що Захід повинен більше допомагати Україні у фінансовій площині. Потрібно надати більше кредитних гарантій чи залучити інвестиції. І, ймовірно, все так і станеться. Оскільки дискусія в політичних колах рухається в цьому напрямку.
"Я думаю, що першою країною, яка буде інвестувати в Україну, стане Китай. Тому що він має контроль над головним фактором ризику. Він впливає на Росію", - сказав Каратницький.
Видання Der Spiegel писало, що Росія не піде в наступ проти України і хоче вийти з війни. Оскільки в цьому немає сенсу. Київ ще довго буде мучитися з економічними проблемами, тож вкладати гроші і сили у війну немає сенсу. А видання The Economist писало, що Путін почне відкриту війну проти України в крайньому випадку, якщо інші методи її зруйнувати не спрацюють.