Росія готова залишити Донбас – Тейлор

Поділитися
Росія готова залишити Донбас – Тейлор Тейлор упевнений, що окупація Донбасу і Криму коштує російській економіці дуже і дуже дорого
Тимчасовий повірений у справах США в Україні вважає, що окупація частини Донбасу занадто дорого обходиться Москві.

Російські війська скоро залишать окуповані території українського Донбасу, оскільки їхне фінансування занадто дорого обходиться Москві, яка відчуває сильний економічний тиск через санкції, запроваджені світовим співтовариством, заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Економічний тягар, що росіяни відчувають – і мова йде не тільки про санкції, хоча і санкції теж, тому що санкції таки мають реальний вплив на кожного росіянина і на російську економіку – так от, тягар, який платить російський уряд і російський народ, позначається на їхній економіці. Тому що їм доводиться платити за свої війська в Донбасі, за підтримку своїх служб в Донбасі та у Криму. І ціна Донбасу та Криму для росіян, у доповнення до ціни санкцій, наводить мене на думку, що вони хотіли б забратися з Донбасу... Тому якщо ми продовжимо санкції і будемо говорити з ними – у якому форматі... Адже діалог начебто проходить добре між президентами Зеленським і Путіним. Якщо цей формат спрацює, то це чудовий формат! Бо ми маємо двох людей, які повинні прийти до згоди про те, щоб росіяни залишили Донбас. І про те, щоб вони врешті-решт залишили Крим", – зазначив Тейлор.

Напередодні президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої домовилися найближчим часом обговорити дату проведення зустрічі в "нормандському форматі".

14 липня в Парижі відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату".

Після загибелі чотирьох українських морських піхотинців під Павлополем 6 серпня президент України Володимир Зеленськийзакликав лідерів держав "Нормандської четвірки" зібратися для відновлення переговорів щодо ситуації в Донбасі. Він також запропонував розширити "Нормандський формат" за рахунок США.

У Вашингтоні відзначили, що залучення нових учасників до переговорного процес вимагає згоди всіх лідерів "Нормандської четвірки". А в МЗС Франції висловилися за підтримання діалогу з Вашингтоном щодо Донбасу, але категорично проти участі США у "нормандському форматі".

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі