Вибух на Кримському мосту став для Путіна та всього російського суспільства черговим шоком, який послідував за втратою частини окупованих територій на сході та півдні України. РФ відразу звинуватила у підриві українські спецслужби і запустила в інфопростір свою версію того, що відбулося, — з вантажівкою, начиненою вибухівкою. Але частина західних експертів вважає, що вона виглядає сумнівною і не відповідає дійсності. На їхню думку, вибух стався з-під мосту і міг бути здійснений за допомогою пілотованого чи безпілотного судна або зарядів, закладених під споруду водолазами. Про це пише The Wall Street Journal.
Відразу декілька спеціалістів з будування мостів та підриву великих будівельних конструкцій вважають, що пошкодження, яких зазнав Керченський міст, не могли бути викликані закладеною у вантажівці вибухівкою. Колишній експерт британської армії з питань руйнування мостів Тоні Спамер, сказав, що вантажівка, замінована бомбою, утворила б діру посередині мосту, але її не було б достатньо для того, щоб перерізати арматуру та спричинити обвал конструкції.
«Щоб досягти цього, потрібно атакувати всю ширину мосту. Дивлячись на відео, здається, що напад було здійснено знизу. Це дуже важка робота», — сказав він.
Девід Маккензі, який займає посаду старшого технічного директора COWI Holding A/S, — датської компанії, яка проектує та будує одні з найбільших і найдовших у світі мостів, — сказав, що Росії знадобиться кілька місяців, щоб повністю відновити зруйновані прольоти мосту. Він вважає, що заборона руху вантажівок з боку російської влади викликана побоюваннями того, що підконструкція мосту також була пошкоджена. За його словами, на залізничному мосту, ймовірно, будуть введені обмеження по вазі, якщо він знову відкриється.
«Сталася досить значна пожежа, і це вплине на міцність сталі. Існує дуже велика ймовірність того, що сталь на верхній частині полотна цілком могла бути нагріта до температур, які значно перевищують допустимі межі», — сказав Маккензі.
Раніше стан Кримського мосту після вибуху оцінили в Криму та в Україні.
Як відреагує Путін на цей удар, який має зачепити і особисті почуття, адже міст у Керченській протоці вважається одним із його найбільших досягнень? Ядерний удар чи замовчування поразки, як це було з потопленням крейсера «Москва»? Читайте у статті Валентини Самар та Микити Панасенка «Війна і Крим».