Російська окупаційна адміністрація в Криму намагатиметься задовільнити нагальні потреби населення захопленого півострову у воді за допомогою водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин та доставки бутильованої води з Росії, заявляють аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
Експерти наголошують, що знищення Каховської дамби 6 червня серйозно порушило роботу основного джерела прісної води на окупованому Кримському півострові - Північно-Кримського каналу.
«Північно-Кримський канал забирає воду з Каховського водосховища, з водозабору, розташованого вище рівня дна водосховища. Рівень води у водосховищі, ймовірно, впав нижче рівня водозабору 9 червня і вода незабаром перестане надходити до Криму», - вказують в британській розвідці.
Це призведе до зменшення доступності прісної води на півдні Херсонської області та півночі Криму. Додатково до того, що зараз жителі обох берегів Дніпра в Херсонській області зіткнулися з санітарною кризою, обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 11 June 2023.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) June 11, 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/cQAKEyhia0
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/FA5EYHW8Ma
В ніч на 6 червня росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС, внаслідок чого були затоплені сотні населених пунктів нижче за течією Дніпра, частково постраждало й місто Херсон.
Станом на вечір, 10 червня, на Херсонщині вдалося врятувати 2678 людей. Зниклими безвісти вважаються 29 осіб.
Катастрофа на Каховській ГЕС — не остання техногенна аварія, до якої повинна бути готовою Україна, переконаний Ігор Маскалевич. Чому, читайте в тексті «Каховка — анонсований злочин».