Росія перекинула в окупований Крим 15-25 тисяч військових – місія США в ОБСЄ

Поділитися
Угруповання військ на півострові посилили піхотою, танковими батальйонами, авіацією та ППО.

Росія перекинула до тимчасово окупованого Криму до 25 тисяч військових на додаток до тих, які вже перебували на півострові. Чисельність російських військових сягнула 31,5 тисячі осіб, повідомила представниця місії США в ОБСЄ Кортні Австріан на засіданні Форуму зі співробітництва в галузі безпеки і Постійної ради у Відні.

«Росія перекинула 15-25 тисяч військовослужбовців до Криму або ближче до кордонів України. До цього числа входять піхота, танкові батальйони, вертольоти, засоби ППО. Ці сили додають до вже значно збільшених бойових можливостей Росії у Криму і вздовж його міжнародно визнаного кордону з Україною», - цитують Австріан «Крим.Реалії».

За її словами, інформація з відкритих джерел свідчить про те, що зараз у Росії на кордоні з Україною розташовується більше військ, ніж будь-коли з 2014 року.

«У Криму, за нашими оцінками, чисельність військовослужбовців Росії становить 31 500 осіб, а також розгорнуто сучасні системи протиповітряної оборони, такі як С-400, винищувачі та крилаті ракети берегової оборони», - додає представник США.

Росія розмістила уздовж кордону України і адмінмежи на Херсонщині десятки тисяч військовослужбовців, «повторно активувавши підрозділи, оновивши бази і розмістивши більш потужну наземну, повітряну і протиповітряну оборону», - підсумувала вона.

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. 8 квітня розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) опублікували матеріал про новий польовий табір російської армії на полігоні «Погоново» у Воронезькій області. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля - російське МЗС пригрозило Україні «незворотними наслідками» вступу в НАТО.

Україна і партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму.

На початку квітня відбулася серія телефонних розмов між держсекретарем США і головами МЗС України, Німеччини та Франції. Ентоні Блінкен закликав Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну. А також запевнив, що ескалація агресії проти України матиме наслідки для Росії.

2 квітня телефонну розмову провели президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден. 16 квітня - президенти Байден і Путін, під час розмови президент США закликав російського лідера до деескалації і запропонував зустрітися найближчими місяцями.

Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Напередодні відбулося позачергове засідання Комісії Україна-НАТО, на якому обговорювалася протидія російській агресії. Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Голови МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі