"За відправку військової техніки в Україну несе відповідальність командування російських збройних сил. Важко назвати ім'я людини, яка віддала наказ. Але спільна слідча група має в своєму розпорядженні великий масив записів", – зазначив Хіггінс в інтерв'ю Deutsche Welle (відзначимо, що головнокомандувачем російських збройних сил виступає президент РФ Володимир Путін, без якого не могло прийматися рішення подібного рівня, – ред.).
За його словами, подальший аналіз даних може пролити світло на те, хто робив запит на пускову установку "Бук", куди її направили, і хто допустив ситуацію зі знищенням громадянського рейсу.
У той же час, кажучи про ситуацію в Сирії, Хіггінс зазначив, що російське військове відомство постійно заперечує факти бомбардування військових об'єктів і подає неправдиву інформацію про те, що бомбить в Сирії головним чином об'єкти терористів ІД.
"Ми знайшли всі цілі російських бомбардувань, і з'ясували, що серед них лише одна була на території, підконтрольній "Ісламській державі. Так що, майже все – брехня", – заявив він.
За словами аналітика, РФ дуже просто викрити в брехні.
"Росія добре розвинена у розвідці, війні і обмані, але постійна брехня не робить відмінним брехуном. І в цьому проблема Росії. Влада дуже багато бреше. Є таке змагання: слово Росії проти слова Заходу. Якщо Росія перестане брехати, нам не буде про що писати", – уклав він.
У вересні керівник Bellingcat Еліот Хіггінс прокоментувала доповідь російського "Алмаз-Антея" з приводу загибелі рейсу МН17, назвавши текст корпорації "вбогою балаканиною".
"Більшу частину своєї доповіді "Алмаз-Антей" присвятив розмов про заголовки і фотографії, опублікованих у ЗМІ Нідерландів та України. Ми до цього відношення не маємо. Говорячи про фрагменти і типи ракет, ми опираємося лише на доповіді комісії (очолюваної радою вп безпеки Нідерландів - ред.)", - йдеться у відповіді міжнародної організації.
Повідомлялося, що Bellingcat назвав імена ймовірно причетних до трагедії MH17. Автори дослідження стверджують, що "Буком", з якого збили літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Bellingcat зазначає, що до складу стандартного екіпажу "Бука" входять дві людини - оператор установки і водій, а також двоє офіцерів - сержант і лейтенант. При цьому рішення про запуск ракети приймає лейтенант. У свою чергу, міноборони РФ відповіло на звіт Bellingcat і заперечило причетність російських військових до трагедії MH17.
17 липня 2014 року в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.