Росія може використати видачу паспортів в Донбасі для вторгнення в Україну — Резніков

Поділитися
Росія може використати видачу паспортів в Донбасі для вторгнення в Україну — Резніков © РБК-Україна
Вторгнення може відбутися під виглядом захисту "своїх громадян".

Принаймні 400 тисяч жителів тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей отримали російські паспорти, розповів віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. Тому Російська Федерація може використати видачу своїх паспортів для вторгнення в Україну, щоб захистити “своїх громадян”, розповів він "Українській правді".

"Статистика постійно змінюється. Вони заявляють одне, а ми перевіряємо і виходить інше. Однак мінімум 400 тисяч осіб отримали паспорти РФ, і це правда", – наголосив він, уточнивши, що жителі окупованих територій з російськими паспортами не мають постійного місця проживання в РФ. Тим паче, російська сторона надалі стверджує, що Донецьк і Луганськ є українськими.

"Росіяни навіть на переговорах і в ТКГ, і в Нормандському форматі говорять, що ОРДЛО – це Україна, Донецьк і Луганськ – це Україна. Люди, які отримали паспорти РФ – безправні у тій державі. Якщо вони завтра з цими документами приїдуть в Росію – їх виженуть, окрім верхівки бойовиків", – пояснив Резніков.

Водночас він наголосив, що лише ті, хто працює в окупаційній владі, отримали реєстрацію.

"Ми бачили паспорти тих, хто приходить на переговори в ТКГ. Вони з російськими документами, у них прописка – Ленінградська область, село якесь, і нібито ще й всі живуть в одному будинку", – пояснив міністр.

Резніков заявив, що окупанти можуть використати можливість, що на окупованому Донбасі знаходится сотні тисяч так званих "росіян" и розпочати їх захищати методом вторгнення на українську територію.

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької та Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери та бойовиків.

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і "Л-ДНР"? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі