Результати конкурсу в Державне бюро розслідувань, при підтвердженні корупційних фактів, повинні бути анульовані. Особливо це стосується слідчих у територіальних управліннях.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch, та Ігор Гавриленко, кандидат історичних наук, незалежний розслідувач (Полтава). Автори готові надати органам правопорядку всю необхідну інформацію. За їх словами, протягом всього періоду аналізу конкурсних процедур було ідентифіковано кілька суттєвих недоліків.
"По-перше, комісія №2 незаконно виконувала свої функції, оскільки більшість слідчих та держслужбовців обрані складом комісії з одним представником ДБР, що є прямим порушенням. По-друге, вона непрозоро провела тестування в сервісних центрах МВС (екс-МРЕВ), де при відсутності рандомізації розсадження кандидатів за комп'ютери можна наперед дізнатися, хто і скільки балів набере на тестах. По-третє, дивним чином результати тестування в цій комісії виявилися гранично "нескромними", - відзначають експерти.
Вони наводять ще кілька документально підтверджених фактів, які вплинули на результати конкурсу, з чим докладніше можна ознайомитися в статті "Старт ДБР: спіймай мене, якщо зможеш!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".