Резніков про передачу винищувачів F-16: Усі види допомоги на початку проходили етап "ні"

Поділитися
Резніков про передачу винищувачів F-16: Усі види допомоги на початку проходили етап © Міноборони України
Міністр оборони України пояснив, що означало "ні" від президента США.

Міністр оборони України Олексій Резніков на брифінгу у Парижі після зустрічі з міністром оборони Франції Себастьєном Лекорню, коментуючи відмову президента США Джо Байдена надати Україні винищувачі F-16, заявив, що цю відмову слід трактувати, як негативну відповідь саме у даний момент часу, адже усі типи озброєння, які зараз має ЗСУ від західних партнерів, проходили стадію відмов. Про це повідомляє Європейська правда.

"Усі види допомоги на початку проходили етап "ні". Це означає "ні" станом на сьогодні", — зазначив Олексій Резніков, додавши, що врешті справа рухалася до обговорення технічних можливостей, далі — підготовки екіпажів та, врешті, передачі тих чи інших систем.

"Так було з HIMARS, так було зі 155-мм артилерією, з тими ж Bradley. З німецькими Leopard спочатку теж було "ні", а тепер ми маємо танкову коаліцію. Тому я вірю у наступну "літакову коаліцію". Але завжди спочатку має бути лідер. Тому я тут", — сказав очільник Міноборони, натякаючи на те, що очікує лідерства Франції у питанні з літаками так само, як з легкими колісними танками, що теж було певним поштовхом для решти союзників.

За словами Резнікова, на зустрічі міністри обговорили потреби України у повітряних платформах з акцентом на протиповітряну оборону.

"Будь-який літак — це платформа, з якої можна використовувати той чи інший вид зброї, тож ми не говорили про конкретну назву літака. Ми говорили про те, що тактична авіація теж є елементом протиповітряної оборони. Ми проговорили і домовилися, що будемо вивчати це питання разом з партнерами, що могло би бути такою практичною платформою для покращення наших спроможностей протиповітряних сил", — додав міністр.

Себастьєн Лекорню, коментуючи питання літаків для України, нагадав заяву президента Еммануеля Макрона про те, що для Франції "немає ніяких табу", та натякнув, що особиста зустріч міністрів була потрібна у тому числі для того, щоб обговорити питання, які не обгворюють у телефонних розмовах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон не виключає, що його держава потенційно може надати Україні винищувачі західного зразку, однак має кілька умов для забезпечення таких поставок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі