Макрон не виключив передачу Україні винищувачів, але назвав кілька умов

Поділитися
Макрон не виключив передачу Україні винищувачів, але назвав кілька умов © Офіс президента
У Франції також, ймовірно, розглядають можливість підготовки на винищувачах для ЗСУ.

Президент Франції Еммануель Макрон не виключає, що його держава потенційно може надати Україні винищувачі західного зразку, однак має кілька умов для забезпечення таких поставок. Про це він сказав під час поїздки до Нідерландів, пише Le Monde.

Щоб Париж ухвалив будь-яке рішення щодо відправки бойових літаків для ЗСУ: 

  • Київ має надати відповідний запит;
  • озброєння не повинно використовуватися з метою ескалації – тобто для захисту власної землі, а не ударів по російській території;
  • допомога Україні не повинна послаблювати оборонні можливості самої Франції.

"В принципі, нічого не заборонено, але саме за цими трьома критеріями ми будемо розглядати кожен окремий запит України (щодо надання певної зброї – ред.)", – зазначив Макрон.

Він уточнив, що у вівторок, 31 січня, міністр оборони України Олексій Резніков має провести розмову зі своїм французьким колегою Себастьяном Лекорню. 

Водночас, помічник глави Міноборони Франції розповів Politico, що його держава уже розглядає запит української влади щодо навчання пілотів ЗСУ на західних винищувачах.

За його словами, Резніков та Лекорню планують обговорити цей запит під час телефонної розмови цього тижня.

"Я чув, як багато експертів високо оцінюють французькі літаки та їхніх пілотів. Звичайно, я був би дуже радий, якби українських пілотів можна було навчити керувати французькими літаками та використати цей досвід для забезпечення перемоги", – сказав співрозмовник видання.

Минулого тижня глава комітету Національної асамблеї Франції з питань нацоборони та збройних сил Томас Гассіллуд теж не виключив відправку бойових літаків Україні

У коментарі Politico він заявив, що країни Заходу мають "дуже відкрито підходити до запитів України". При цьому додав, що хоче побачити доказ майбутньої корисності винищувачів для нашої держави.

"Ніхто не має переваги в небі над Україною через масове застосування ракет "земля-повітря"... Ні російські літаки, ні українські не контролюють повітряний простір. Тому винищувачі не матимуть повної свободи застосування, якщо ми відправимо їх у спірне небо", – пояснив Гассіллуд.

На думку представника Національної асамблеї, рішення про початок тренувань для українських пілотів на французьких винищувачах матиме сенс лише тоді, коли уряд вирішить пожертвувати їх нашій державі.

У матеріалі також йдеться про те, що в січні Макрон анонсував повний перехід військово-повітряних сил Франції на літаки Rafale власного виробництва. За даними кількох людей, знайомих з питанням, після цього країна матиме більше старих винищувачів, зокрема Mirage 2000, які можуть бути передати ЗСУ.

Станом 30 січня Париж ще не отримав від Києва офіційний запит на постачання винищувачів. Наразі Міноборони Франції зосереджується на більш нагальних потребах нашої держави – додаткових системах ППО.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна може передати Україні свої винищувачі F-16, якщо таке рішення підтримає НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі