Радуцький: У 2022 році зросте фінансування практично всіх пакетів Програми медгарантій

Поділитися
Збільшиться капітальна ставка лікарів.

Наступного року в Україні збільшиться фінансування майже всіх пакетів Програми медичних гарантій (ПМГ).

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.

Він уточнює, що на засіданні Комітету новопризначена керівниця НСЗУ Наталія Гусак презентувала плани служби наступного року.

"Перша новина: ПМГ-2022 розпочнеться з 1 січня, а не з 15 квітня, як цього і минулого року. Вже на 15 січня НСЗУ планує підписати договори з 80% медичних закладів", - пише Радуцький.

Також вирішено питання додаткового фінансування ПМГ на 34 млрд гривень, що дозволить НСЗУ підвищити тарифи майже з усіх медичних послуг.

"Наприклад, капітальна ставка сімейних лікарів збільшиться з 651,6 грн до 786 грн. Для медиків "первинки", як ми й пропонували, планують задіяти коригувальні коефіцієнти: за відсоток проведення рутинних щеплень для дітей віком до 6 років та за відсоток вакцинованих громадян від СOVID-19", - пише Радуцький.

Третє нововведення полягає в тому, що у 2022 році почне діяти новий пакет "готовність до реагування на надзвичайні ситуації, у тому числі інфекційного характеру". Він допомагає вирішувати питання щодо фінансування інфекційних відділень у рамках нової фінансової моделі сфери охорони здоров'я. Планується, що розмір пакету становитиме 1 млн гривень щомісяця, а наразі йде погодження переліку медичних установ, які зможуть його отримати. Вибиратимуть їх із розрахунку одна лікарня на 200 тисяч населення.

"Четверте. НСЗУ провела моделювання роботи медичних установ наступного року і визначила установи, що навіть за умови збільшення тарифів не зможуть підвищити зарплати персоналу до означеного президентом рівня. По кожній лікарні буде проведено зустріч із місцевим власником та напрацьовано шляхи оптимізації роботи установи", - пише експерт.

Радуцький уточнює, що його особиста позиція полягає у тому, що збільшення зарплат медиків не може відбуватися за рахунок скорочення медперсоналу.

"За кожною спробою скорочення медиків реагуватимемо досить жорстко. У місцевих керівників є безліч інших засобів налагодити більш ефективну та прибуткову роботу медичного закладу", - уточнив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування.

Також Радуцький зупинився на іншому рішенні. На засіданні комітету розглянули законопроєкт №6306 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги". Він розроблений спільно з Комітетом МОЗ та НСЗУ. Документ надає НСЗУ інструменти контролю за якістю медичних послуг та запроваджує зміни нормативної бази, необхідні для продовження медичної реформи.

"Основні новації законопроєкту № 6306 :

НСЗУ на законодавчому рівні отримає право на моніторинг якості медичних послуг;

  • відповідно до міжнародних практик "вторинка" та "третинка" об'єднується в єдиний термін — спеціалізована медична допомога;
  • встановлюється процент рентабельності на платні послуги;
  • уточнюються поняття "шпитальний округ" та "кластери госпітального округу";
  • дозволяється залучати студентів та інтернів до лікування на період карантину;
  • на рівні законодавства встановлюється, що зарплата в комунальних та державних установах охорони здоров'я не може бути нижчою за рівень, встановлений урядом;
  • створюється реєстр пацієнтів з орфанними хворобами.

Раніше повідомлялося, що переведення рахунків медичних установ до Державної казначейської служби – це удар для кожного проактивного лікаря, заявили у громадській організації "Медичні лідери". ГО закликало Міністерство охорони здоров'я зупинити руйнацію медичної реформи.

Про те, чого не вистачає реформі системи охорони здоров'я в Україні і чому тіньова медицина, як і раніше, процвітає, лікарі емігрують, кваліфікація медичних кадрів знижується, а внаслідок цього – знижується якість медичної допомоги загалом, читайте у статті "Яку медицину ми будуємо?" лікаря-кардіохірурга Олександра Бабляка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі